رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از جذب 1200 میلیارد تومان منابع در سال جاری برای واحدهای تولیدی در سطح استان و ایجاد 25 هزار شغل جدید در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس به نقل از ایسنا ، فرهاد دلق پوش ، اظهار کرد: از محل منابع رفع موانع و رونق تولید سال 97 در استان گیلان، 1100 میلیارد تومان در اختیار سازمان قرار دارد که تاکنون 560 میلیارد تومان آن جذب شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات به واحدهای تولیدی با اولویت سرمایه در گردش و طرح توسعه واحدها اختصاص یافته است، ادامه داد: علاوه بر مبلغ جذب شده، بالغ بر 450 میلیارد تومان دیگر به بانک ها معرفی شده اند که در صورت نهایی شدن، رقم جذب شده به 1010 میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی افزود: سهم شهرستان مرزی بندر آستارا از این رقم 29 میلیارد تومان است که این شهرستان تاکنون فقط 800 میلیون تومان را جذب کرده است.

دلق پوش در بخش دیگر سخنان خود از اعتبارات سال جاری سخن گفت و توضیح داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای سال جاری هم رقمی معادل 1200 میلیارد تومان را در اختیار خواهد داشت.

وی اضافه کرد: از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1397 در حوزه صنعت، 373 میلیارد تومان منابع در اختیار داریم که باید در اسرع وقت جذب شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در بخش دیگر سخنان خود ضمن تأکید بر اینکه در سال رونق تولید نباید هیچ واحد تولیدی تعطیل شود، خاطرنشان کرد: در کل استان گیلان، 3 هزار واحد تولیدی فعال و نیمه فعال وجود دارد که 85 هزار نفر در آنها به شکل مستقیم شاغل هستند.

وی افزود: در صورت تکمیل واحدهای جدید و فعال شدن همه بخش های واحدهای نیمه فعال، 25 هزار شغل جدید در گیلان ایجاد خواهد شد که سهم بسیار بزرگی از اشتغال استان است.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=24029