پس از شکست در برابر برزیل، تیم ملی کشورمان موفق شد در برابر دیگر نماینده آمریکای جنوبی، آرژانتین، در چهار ست پیروزی را به دست بیاورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، تیم ملی کشورمان در دومین روز از هفته دوم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف آرژانتین رفت که در پایان موفق شد سه بر یک به پیروزی برسد.

تیم ملی آرژانین در حالی وارد این مسابقه شد که از چهار بازی اول خود در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال دو پیروزی و دو شکست به دست آورده بود. تیم ملی کشورمان نیز پس از کسب سه پیروزی در هفته اول، نخستین شکست خود را در اولین دیدار هفته دوم مقابل برزیل متحمل شده بود.

ست اول

ست نخست با امتیازآوری ملی‌پوشان کشورمان آغاز شد. عملکرد خوب بازیکنان ایران در دریافت و دفاع روی تور برتری در امتیازات را از همان ابتدا فراهم آورد. ضربه میلاد عبادی‌پور امتیاز هشتم را برای ایران به ارمغان آورد و دو تیم به استراحت فنی پرداختند (8-5). عملکرد ایران در ادامه نیز بی‌نقص پیش رفت و موسوی با کسب دو امتیاز اختلاف را به عدد پنج رساند. با کسب امتیاز بعدی توسط فیاضی، مندز برای آرژانتین تقاضای وقت استراحت کرد. در ادامه، شفیعی با عملکرد خوب خود، ایران را به امتیاز شانزدهم رساند تا بازی برای وقت استراحت فنی دوم متوقف شود (16-9). دقایقی پس از آن، آرژانتین توانست به کمک اشتباهات ایران، سه امتیاز پیاپی کسب کند (18-12). با کم شدن فاصله کادر فنی تیم ملی تقاضای وقت استراحت کرد (19-15). پس از یک وقت استراحت، آرژانتین موفق شد دو امتیاز خوب کسب کند (21-17). در نهایت، ملی‌پوشان برای کسب پیروزی در ست اول کار سختی نداشتند و با نتیجه 25-19 تیم ملی آرژانتین را در این ست شکست دادند.

ست دوم

اولین امتیاز در این ست توسط آرژانتینی‌ها به دست آمد که بلافاصله توسط امیر غفور پاسخ داده شد. عملکرد خوب بازیکنان کشورمان در ابتدای همین ست نیز ادامه داشت (5-3). آرژانتین در این ست قصد نداشت به راحتی پا پس بکشد. اشتباهات ملی‌پوشان و البته عملکرد خوب آرژانتین در دریافت موجب شد نماینده آمریکای جنوبی برتری را به دست بیاورد و کار به وقت استراحت فنی برسد (7-8). دو تیم در ادامه روند ثابتی در امتیازگیری داشتند و بازی به صورت پایاپای پیش می‌رفت. امتیاز سیزدهم برای ایران توسط سید محمد موسوی به دست آمد و پس از آن اشتباه بازیکن آرژانتین امتیاز دیگر برای سفیدپوشان به همراه داشت (14-12). دو امتیاز برتری ایران بلافاصله توسط آرژانتینی‌ها جبران شد. علی شفیعی با کوباندن توپ به دست بازیکن آرژانتین امتیاز شانزدهم را برای ایران کسب کرد تا زمان وقت استراحت فنی فرا برسد. پس از آن دو تیم باز هم در امتیازات برابر شدند (17-17). پس از عقب افتادن ایران (17-18) بود که کولالویچ تقاضای تایم اوت کرد. این وقفه نیز تاثیری در روند بازی نداشت و دو تیم به رد و بدل امتیاز ادامه دادند (20-20). افت عملکرد ایران ادامه پیدا کرد و آرژانتین در ادامه با کسب دو امتیاز برتری کادر فنی تیم ملی را وادار به تقاضای یک وقت استراحت دیگر کرد (20-22). آرژانتین در انتها توانست بر بازی تسلط پیدا کند و ست دوم را با نتیجه 20-25 از آن خود کند.

ست سوم

همانند ست اول، اولین امتیاز ست سوم توسط بلند قامتان کشورمان به دست آمد. کسب امتیاز سوم توسط ایران با تقاضای وقت استراحت از جانب کادر فنی آرژانتین همراه شد. یک دفاع جانانه از محمد موسوی، برتری ایران را تحکم بخشید (5-2). بازی در ادامه با اختلاف اندک به نفع ایران در جریان بود تا عملکرد خوب رموس، برتری در امتیاز 7 را به همراه داشت و ضربه اوت عبادی‌پور برتری و امتیاز هشتم را برای آرژانتین به ارمغان آورد. در ادامه، شفیعی با دفاع کردن راموس ایران را جلو انداخت (9-8). در ادامه عملکرد خوب آرژانتینی‌ها در دریافت موجب شد این تیم به برتری قابل توجهی دست یابد (9-12). عملکرد درخشان کونته برای آرژانتین ادامه داشت و این تیم به امتیاز 14 رسید. پس از آن بود که امیر غفور موفق شد یک امتیاز سرویس برای تیم ملی کسب کند (12-14). روند پایاپای دو تیم در کسب امتیازات در این ست نیز تکرار شد و با خارج شدن آبشار مندز از زمین بازی با نتیجه 16-15 به نفع ایران برای وقت استراحت فنی دوم متوقف شد. در ادامه، دو ضربه از کونته بار اول توسط غفور و بار دوم توسط شفیعی دفاع شد تا بازی 20-17 به نفع ایران شود. کمی بعد، لیما با کسب یک امتیاز سرویس کولالویچ را وادار به تقاضای برای وقت استراحت کرد. پس از آن بود که ایران موفق شد ست سوم را با نتیجه 25-22 به نفع خود تمام کند.

ست چهارم

در ابتدای ست چهارم، فیاضی با کوباندن توپ به دست مدافع آرژانتین امتیاز نخست را کسب کرد. در ادامه، مربی آرژانتین با تقاضا برای بازبینی ویدیویی وقفه‌ای قابل توجه در بازی ایجاد کرد که در نهایت تصمیم اعلام شده به نفع تیم ملی کشورمان بود (3-2). پیشروی دو تیم با روندی برابر ادامه داشت تا آنکه آرژانتین موفق شد با کسب امتیاز هشتم بازی را به وقت استراحت فنی ببرد. در ادامه آرژانتین موفق شد تسلطی نسبی بر بازی پیدا کند و با ایجاد فاصله‌ای سه امتیازی برتر خود را تثبیت نماید. هنگامی که تیم ملی با نتیجه 8-12 عقب افتاد کولالویچ درخواست وقت استراحت خود را مطرح نمود. کمی بعد، در یک رالی جذاب و عملکرد خوب دریافت‌کنندگان هر دو تیم این ایران بود که به امتیاز دست پیدا کرد (10-12). در ادامه، پس از آنکه موسوی امتیاز دوازدهم را کسب کرد دچار مصدومیت مختصری شد شد اما برای ادامه بازی مشکلی نداشت. آرژانتینی‌ها با زیرکی و استفاده از فرصت‌هایشان موفق شدند با تیم ملی فاصله ایجاد کنند و با برتری 12-16 به وقت استراحت دوم برسند. پس از آن ملی‌پوشان عملکرد بهتری داشتند که می‌توان تک دفاع سعید معروف در برابر فاکوندو کونته را مثالی از آن دانست. بازیکنان ایران در ادامه توانستند اختلاف امتیاز را به عدد یک برسانند اما آرژانتین که عزم خود را برای کسب این پیروزی در این ست جزم کرده بود خیال نداشت برتری را واگذار کند (18-20). در ادامه، با برابری دو تیم در امتیاز 23 هیجان بازی به اوج خود رسید. رقابت پایاپای دو تیم در ست چهارم تا امتیاز 32 نیز پیش رفت تا آنکه با خروج ضربه بازیکن آرژانتین از محدوده زمین ایران موفق شد ست چهارم را 34-32 از آن خود کند و چهارمین پیروزی خود در لیگ ملت‌های والیبال را به دست بیاورد.

امیر غفور و سید محمد موسوی به ترتیب با 26 و 16 امتیاز موثرترین بازیکنان تیم ملی در کسب این پیروزی بودند. برای آرژانتین نیز برونو لیما و راموس 18 و 15 امتیاز کسب کردند. ایران پس از این پیروزی با یک بازی بیشتر در رده نخست جدول رقابت‌ها جای گرفت.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=24003