ایران برای نخستین بار در یک هفته از لیگ ملت های والیبال 9 امتیاز کسب می کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود از هفته نخست رقابت های لیگ ملت های والیبال موفق شد با نتیجه 3-0 آلمان را از پیش رو بردارد.

ست اول

ست اول این دیدار را آلمان بهتر آغاز کرد. عملکرد درخشان سیمون هرش در خط سرویس سبب شد تا این تیم با نتیجه 5-2 از ایران پیش بیفتد. سرویس های خوب موسوی و فیاضی در کنار اشتباهات بازیکنان آلمان سبب شد تا ایران به بازی برگردد و با نتیجه 8-7 از آلمان پیش بیفتد. سرویس های خوب فیاضی و دفاع تیمی خوب از باریکنان ایران مقابل هرش، سبب شد تا ملی پوشان بتوانند اختلاف 4 امتیازی ایجاد کنند. (16-12) آلمان با تعویض های جیانی بهتر شد و حتی توانست ار ایران پیش بیفتد. (21-20) ایران باز هم با سرویس های خوب فیاضی از المان پیش افتاد اما یک توپگیری از بازیکنان المان و یک حمله موفق، نتیجه را در امتیاز 24 برابر کرد.  در نهایت، این ماراتن، سرویس زیبای غفور پس از بازگشت به زمین ایران توسط خود این بازیکن به امتیاز 30 و برتری ایران تبدیل شد. (30-28)

ست دوم

ست دوم را هم آلمان مانند ست نخست خوب آغاز کرد. سرویس های پر قدرت سیمون هرش سبب شد تا آلمان سه امتیاز پیش بیفتد.(4-1) این اختلاف ایجاد شده به خوبی توسط آلمان حفظ شد و دو تیم با نتیجه (8-5) به پیشواز وقت استراحت فنی نخست رفتند. یک حمله خوب از عبادی پور و چند توپگیری عالی از فیاضی و معروف سبب شد تا اختلاف ایجاد شده جبران شود.(10-10) چند دفاع خوب از موسوی سبب شد تا آلمان اختلاف امتیازی ایجاد نکند و دو تیم همچنان نزدیک به هم پیش بروند.(12-12) دو اشتباه در خط حمله از عبادی پور و غفور به زیبایی هر چه تمام تر توسط موسوی جبران شد. دو امتیاز سرویس مستقیم در کنار یک توپگیری پس از بازگشت سرویس موسوی سبب شد تا ایران (16-14) پیش بیفتد. زیبرمن، پاسور تیم آلمان با سرویس های خوب خود روند بازی را تغییر داد. آلمان به خوبی به بازی برگشت و با نتیجه (17-16) از ایران پیش افتاد. ایران با توپگیری های خوب عبادی پور و فیاضی به بازی برگشت و 22-21 پیش افتاد. المان که قصد باختن نداشت، بازهم موفق شد پیش بیفتد و با امتیاز 26-25 فرصت پیروزی را داشته باشد اما نا هماهنگی میان بازیکنان آلمان و یک اسپک نا موفق از سیمون هرش سبب شد تا ایران با نتیجه 29-27 از آلمان پیش بیفتد و ست دوم را هم پیروز شود.

ست سوم

ست سوم را برخلاف دو ست قبل ایران بهتر آغاز کرد. یک دفاع عالی از موسوی در کنار چند سرویس عالی از فیاضی سبب شد تا ایران 8-4 از آلمان پیش بیفتد. شاگردان آندره آ جیانی پس از وقت استراحت نخست عالی کار کردند و توانتسند حساب کار را برابر کنند. بازی نزدیک دو تیم تا امتیاز 17 ادامه داشت اما ملی پوشان بازهم با زدن سرویس های خوب از آلمان پیشی گرفتند. سرویس های قدرتمند فیاضی و غفور سبب شد تا ایران اختلافی 5 امتیازه ایجاد کند و با نتیجه 25-20 در این ست به پیروزی برسد.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=23857