فرمانده انتظامی رضوانشهر از دستگیری اعضای شركت هرمی در این شهرستان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، سرهنگ سیدجعفر جوانمردی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینكه افرادی با تجمع در یک واحد مسكونی در حال عضوگیری در بین جوانان شهرستان به منظور فعالیت در شركت هرمی هستند، بررسی موضوع در دستور كار پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینكه ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع، با هماهنگی مقام قضائی متهمان را شناسایی و دستگیر كردند، افزود: از ۱۰ متهم دستگیر شده كه در بررسی فنی پلیس به جرم خود اعتراف كردند، تعداد۱۴۰ جلد انواع جزوات و کتب آموزشی و تعداد دو حلقه سی دی و یک عدد فلش مربوط به شرکت‌های هرمی کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی تصریح كرد: خوش‌باوری و عدم اطلاع افراد از جوانب و پیامدهای عضویت در شرکت‌های هرمی، ایجاد امید کاذب پولدار شدن، سطحی نگاه کردن افراد جوان و بی‌تجربه به قضایا و وسوسه زود پولدار شدن را از مهمترین علل گرایش افراد به این شرکت‌ها است.

سرهنگ جوانمردی با اشاره به اینكه فعالیت اینگونه شرکت‌ها هیچ‌گونه وجهه قانونی و شرعی ندارد، گفت: متهمان كه غالبا اهل استان‌ ‎ های مازندران و اراک بودند برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی رضوانشهر در پایان عدم توجه به تولید، ضربه زدن به اقتصاد کشور، ایجاد فضای مناسب برای ارتکاب سایر جرائم و تضعیف فرهنگ کار و تلاش را از پیامدهای سوء اقتصادی ناشی از فعالیت شرکت‌های هرمی دانست و از شهروندان خواست، هرگز فریب ظاهر و عناوین افراد خوش برخورد و شیک پوش را نخورده تا جلو هرگونه سوء استفاده‌ای گرفته شود.