ارتش هند مدعی است که رد پای متعلق به یتی (Yeti) ، موجود افسانه ای را در کوه های هیمالیا یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، انتشار عکسی که ادعا شده جای پای یتی موجود افسانه‌ای یا مرد برفی است در اکانت رسمی وابسته به ارتش هند، باعث استهزا و جوک ساختن کاربران شبکه‌های اجتماعی شد.

یک اکانت توییتر ارتش هند با حدود شش میلیون فالوور،‌ روز گذشته با انتشار عکس‌هایی نوشت که ردپاهای اسرارآمیزی از یتی یا مرد برفی در منطقه کمپ ماکولا در کوه‌های هیمالیا مشاهده شده است.

درباره یتی یا مرد برفی و رد پایش روی برف در افسانه‌ها و ادبیات عامیانه منطقه هیمالیا و جنوب آسیا قصه‌ها و روایت‌های زیادی وجود دارد و حتی درباره این موجود افسانه‌ای فیلم هم ساخته شده است.

دو سال پیش محققان به طور رسمی اعلام کردند که یتی وجود نداشته است. آنها معتقدند جاپاهایی که گفته شده به یتی تعلق دارد مربوط به نوعی خرس قهوه‌ای هیمالیایی بوده است.

تلاش برای یافتن یتی همچنان طی این سال‌ها ادامه داشته اما آنها چیزی نتوانستند پیدا کنند. اما حتی یافته‌های جدید باعث نشده تا هواداران یتی ناامید بشوند. این افراد معتقدند یتی یا مرد برفی همچنان در رشته کوه هیمالیا است.

بنا به افسانه ها یتی یا مرد برفی موجودی با جثه بزرگ است که در کوه های هیمالیا زندگی می کند.

در توئیت ارتش هند نوشته شده است: برای اولین بار گروه اعزامی ارتش به کوهستان ردپاهای رمزآمیز یتی، جانور افسانه ای را پیدا کردند.

طول ردپاهای کشف شده ۸۱ سانتی متر و عرض آن ۳۸ سانتی متر است. این ردپاها در نزدیکی اردوگاه ماکالو در مرز نپال با تبت مشاهده شده است.