در راستای ایجاد کار و فضای کارآفرینی در شهرستان های استان گیلان وام های ۱۰۰ میلیون تومانی با بهره ۴ درصد پرداخت می‌شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،هاشم اسماعیلی معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل  ورزش و جوانان گیلان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان املش ایجاد اشتغال را لازمه فرایند توسعه یافتگی و رسیدن به خود اتکایی اقتصادی برشمرد و گفت جوانان املشی در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند وام‌های اشتغالزایی و کارآفرینی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و بهره ۴ درصد دریافت کنند.

وی به وجود ۹۲ سازمان مردم نهاد جوانان گیلان اشاره کرد و گفت : با فراوانی این سازمان‌ها و مشارکت گسترده تر جوانان در حوزه های کارآفرینی و اشتغالزایی ، تولید ملی افزایش یافته و زمینه برای ازدواج جوانان بیش از گذشته فراهم می شود .
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان برپایی دوره‌های آموزشی رایگان در حوزه‌های مختلف را یادآور شد و تاکید کرد جوانان با بهره مندی از دانش روز آمد می‌توانند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را مدیریت کرده و بستر را برای آینده روشن مهیا کنند.
اسدالله عبدالله تابار رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان املش نیز قابلیت های برجسته جوانان در حوزه های مختلف فرهنگی ، هنری را تحسین برانگیز دانست و گفت : با توسعه سازمانهای مردم نهاد و انجام کارهای تیمی بوسیله جوانان می توان بسیاری از آسیب های اجتماعی را مدیریت کرد و در همین راستا از ایده های نوآورانه آنان در زمینه های کارآفرینی استفاده بهنگام کرد.