سپیدرود رشت در یک دیدار برتر توانست با 3 گل تراکتورسازی مدعی را در رشت شکست دهد و امیدهای تبریزیها را برای قهرمانی تا حدودی ناامید کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، پسران سرخ پوش شهرباران در روزی که زیر پرچم گیلان متحد می جنگیدند دست به کار بزرگی زدند و تیم متمول و رانت خوار تبریزی را با ۳ گل ادب کردند تا همه ی زیاده خواهانی که با اراجیف پانترکی و تفرقه افکن و جدایی خواهانه آب به آسیاب دشمنان می ریزند را سر جای خود میخکوب کنند.

تراکتوری که تنها. قم قرارداد سه بازیکن آنها بیش از سی میلیارد تومان است در برابر غیرت پسران مغرور رشت عزیز قافیه را باختند تا بار دیگر ثابت شود که برای ماندگار شدن چیزی بیشتر از پول نیاز است.

سپیدرود ۳ (مهرداد بایرامی دقیقه ۲، ۶۵، میثم فردوسی دقیقه ۳۳) –  (مسعود شجاعی دقیقه ۲۳) تراکتورسازی

هفته بیست و پنجم لیگ برتر ، جام خلیج پارس

آدینه پانزدهم فروردین ماه ۹۸ – ساعت ۱۷:۰۰

ورزشگاه سردارجنگل رشت، تماشاگر: ده هزار نفر

داور:

سیدرضا مهدوی.

کمک ها:

علی‌اکبر نوری ، یوسف مغروری

داوران پشت دروازه:

علی بای ، عبدالنبی پورخلف

داور چهارم:  محمدعلی پورمتقی، ناظر:  ابوطالب طاهریان.

کارت زرد:

محمد طیبی دقیقه ۳۸، اکبر ایمانی دقیقه ۵۵ (تراکتورسازی) – حسین شنانی دقیقه ۴۱، میلاد شیخ سلیمانی دقیقه ۴۴ (سپیدرود)

اخراج:

جواد آقایی پور دقیقه ۹۴ (سپیدرود)

ترکیب سپیدرود رشت:

ایمان صادقی، میثم فردوسی (از دقیقه ۸۰ محمد غلامی)، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی، محمدرضا مهدوی، محمد بلبلی، هومن ربیع‌زاده، مهرداد بایرامی (از دقیقه ۸۷ علی عباسی)، حسین شنانی (جواد آقایی پور از دقیقه ۹۰)، ابراهیم لطفی و میلاد قربانزاده.

سرمربی: نادر دست نشان

ترکیب تراکتورسازی تبریز:

محسن فروزان، ایمان سلیمی، محمد طیبی، دانیال اسماعیل‌فر، احسان حاج‌صفی، مهدی مهدی پور، اکبر ایمانی (از دقیقه ۸۶ علی رضا نقی زاده)، مسعود شجاعی، ساسان انصاری، اشکان دژاگه و آنتونی استوکس.

سرمربی: جورج لیکنز.

شرح بازی:

در رشت دو تیم سرخ پوش، قدیمی و پر هوادار کشور در حالی باید با هم دیدار کنند که یکی برای بقا می‌جنگد و دیگری یکی از مدعیان جدی قهرمانی در این فصل است.

سپیدرود این روزها با نادر دست نشان امیدوار تر از گذشته برای بقا در لیگ برتر تلاش می‌کند و تراکتورسازی با لیکنز خود را از همیشه به قهرمانی لیگ برتر نزدیک تر می‌بیند. در روزی که پرسپولیس بازی ندارد، تراکتورسازی با خیل ستاره‌هایش این شانس را دارد در صورت پیروزی مقابل سپیدرود قعر نشین موقتاً به صدر جدول صعود نماید.

دو تیم تراکتورسازی و سیپدرود در حالی به مصاف هم می‌روند که تبریزی ها برای داشتن شانس قهرمانی باید این بازی را ببرند و رشتی ها نیز برای ماندن در لیگ برتر به امتیاز این بازی نیاز دارند.

تراکتورسازی تبریز در ۲۴ بازی گذشته ۱۴ پیروزی داشته اند و ۷ تساوی و تنها سه شکست. آن ها تاکنون ۳۷ گل زده داشته اند و ۱۵ گل نیز دریافت کرده اند. تبریزی ها با ۴۹ امتیاز پشت سر پرسپولیس ۵۱ امتیازی هستند و اگر می خواهند که همچنان شانس قهرمانی داشته باشند، باید بازی فردا را پیروز شوند.

در آن سوی میدان سپیدرود در ۲۴ بازی گذشته ۲ پیروزی داشته است، ۹ تساوی داشته و ۱۳ شکست. شاگردان دست نشان همچنین آمار ۱۵ گل زده و ۴۲ گل خورده را نیز به ثبت رسانده اند. آنها هم اکنون ۱۵ امتیاز دارند و در رده پانزدهم جدول جای دارند.

سپیدرودی ها برای اینکه از سقوط نجات پیدا کنند باید امتیاز بگیرند و خود را به نفت مسجد سلیمان برسانند.

دقایق حساس:

دقیقه ۶- در دقیقه ۷ مسابقه سپیدرود می‌توانست اختلاف را به دو گل افزایش دهد، شوت سهمگین هومن ربیع‌زاده با واکنش فروزان راهی کرنر شد، کرنری که در ادامه برای سپیدرود ثمری در پی نداشت.

دقیقه ۸- شوت زمینی و خطرناک مهرداد بایرامی از داخل محوطه جریمه در اختیار گلر تراکتورسازی قرار گرفت.

دقیقه ۱۷- دانیال اسماعیلی فر با پاس در عمق عالی استوکس را با صادقی تک به تک کرد که شوت این بازیکن به صورت خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶- دژاگه از سمت چپ زمین کرنر را به محوطه جریمه ارسال کرد که ضربه سر خطرناک طیبی پس از برخورد به تیر دروازه برگشت داده شد.

دقیقه ۴۱- مسعود شجاعی از پشت محوطه جریمه باز هم موقعیت شوتزنی پیدا کرد که ضربه سر ضرب و روی پا او به طور خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۲- حسین شنانی از پشت محوطه جریمه ضربه فنی و خطرناکی را به سمت دروازه شلیک کرد که محسن فروزان آن را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۱- احسان حاج صفی سانتر خطرناکی را بر روی دروازه انجام داد که ضربه سر استوکس از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸- شوت خطرناک و روی پای احسان حاج صفی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۵- شوت محکم و کات دار شنانی از پشت محوطه جریمه در اختیار محسن فروزان قرار گفت.

شرح گل:

سپیدرود یک – تراکتورسازی صفر: ایمان سلیمی پاس رو به عقبی را برای فروزان ارسال کرد که توپ با پله شدن در اختیار گلر مهمان گرفت و او با اشتباهی مهلک توپ را در اختیار بایرامی قرار داد و این مهاجم با ضربه روی پا گل اول را برای سپیدرود به ثمر رساند.

سپیدرود یک – تراکتور یک: کاپیتان تراکتور از سمت راست صاحب موقعیت شد و با تیزهوشی مثال زدنی از خروج صادقی استفاده کرد و توانست به زیبایی و با چیپ استثنایی دروزاه سپیدرود را بازی کند و نتیجه بازی را به تعادل بکشد.

سپیدرود دو – تراکتورسازی یک: بازیکنان سپیدرود با انجام پرس در پشت محوطه جریمه تراکتور توپ را در اختیار گرفتند و بلبلی با پاسی میثم فردوسی را صاحب موقعیت کرد. این هافبک هم با انجام حرکت بدن زیبا و سپس شلیک شوت استثنایی توپ را به گوشه دروازه فروزان فرستاد.

دقیقه ۶۶- سپیدرود سه – تراکتورسازی یک: حسین شنانی با حرکت تکنیکی از میانه زمین طیبی را از پیش رو برداشت تا با نفوذ به محوطه جریمه شوتی را به سمت دروازه شلیک کند. در ادامه فروزان با دفع اشتباه و‌ عجیبی توپ را جلوی پای بایرامی قرار داد تا او با فروپاشی دروازه اختلاف را به دو برساند.

اتفاقات ویژه:

۱- محسن فروزان گلر رشتی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز هنگام ورود به زمین توسط هواداران تیم فوتبال سپیدرود رشت با شعار «محسن بچه‌رشتی» مورد تشویق قرار گرفت.

۲- هواداران تیم فوتبال سپیدرود رشت با شعارهایی نظیر «آبای امی براره»، «هیران نگین گیلان» و «سپیدرود گل بزن رشتی ها بی قرارند» جو فوق العاده ای در ورزشگاه ایجاد کرده اند، سپیدرودی ها با تشویق بازیکنان شان خواهان برتری مقابل تراکتورسازی تبریز شدند.

۳- تعدادی از هواداران تیم نساجی مازندران با حضور در ورزشگاه سردار جنگل رشت به تشویق تیم سپیدرود رشت مشغول هستند، سپیدرودی ها در دقایقی نیز به تشویق تیم نساجی مازندران پرداختند.

۴- محسن فروزان بعد از ۷۴۱ دقیقه دروزاه خود را باز شده دید تا نتواند رکورد کلین شیت حسین حسینی را در ادامه لیگ برتر بشکند.

۵- طیبی چند دقیقه بعد از دریافت کارت زرد درگیری شدیدی با مهرداد بایرامی در محوطه جریمه پیدا و او را با دست بر روی زمین انداخت که داور با تشخیص خود این صحنه را مدیریت کرد.

۶- رشت بیگانه با تغییر قهرمان نیست، همین چند سال پیش وقتی سپاهان و استقلال در کورس قهرمانی بودند، داماش قهرمانی را در رشت از سپاهان گرفته و در هفته بعد در آزادی مقابل استقلالی که قهرمانی‌اش را مدیون داماش بود، به برتری دست‌یافت تا داماش و رشت قهرمان را تعیین کنند، بار دیگر شاید رشت و در لباس سپیدرود بخواهد قهرمان لیگ را تعیین کند و با کسب امتیاز از تراکتور رؤیای قهرمانی تبریزی‌ها را حداقل به سال بعد موکول کند.