سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ اردیبهشت به مدت ۱۰ روز برگزار خواهد شد و دانشجویان، طلاب و اساتید دانشگاه که واجد شرایط دریافت بن کارت یارانه ای کتاب هستند می توانند از ۲۰ فروردین به مدت ۴ روز اقدام به ثبت نام برای دریافت آن نمایند.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی ابریشم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با توجه به سیاست های کلان کشور و به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، هر ساله نمایشگاهی برای ارائه مستقیم کتاب ها توسط  ناشران درتهران برگزار می شود. امسال نیز قرار است از تاریخ ٤ تا ١٤ اردیبهشت ماه این نمایشگاه در محل نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تهران برگزار شود؛ در این راستا معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر ساله در ایام برپایی این نمایشگاه، کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب (بن کتاب) را در اختیار دانشجویان، طلاب، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ ها به منظور حمایت از آن ها قرار می دهد.

با توجه به گزارش ستاد خبری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ثبت ‌نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن خرید کتاب از سه‌شنبه ۲۰ فروردین آغاز شد و تا پایان روز شنبه ۲۴ فروردین ماه به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت. همچنین، میزان بن خرید کتاب نسبت به سال گذشته ٥٠ درصد رشد داشته است. در این بین مبلغ موجود در بن کارت‌های دانشجویی و طلاب ١,٥٠٠.٠٠ ریال است که ٦٠٠.٠٠٠ ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ٩٠٠.٠٠٠ ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت آنلاین  پرداخت می‌شود. همچنین بن کارت های اساتید، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه نیز ٤.٠٠٠.٠٠٠ هزار ریال است که ٢.٠٠٠.٠٠٠ هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب و ٢.٠٠٠.٠٠٠ ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت آنلاین پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است تاریخ اعتبار این کارت ها فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه ناشران  قابل استفاده می باشد.

افراد واجد شرایط که تمایل به خرید بن کتاب را دارند باید در مهلت مقرر از طریق سامانه ثبت نام  بن کارت دانشجویی وارد سایت https://bon.tibf.ir/ شده و ثبت نام نمایند.