عصر فردا سوت حساس‌ترین دیدار هفتۀ بیست و سوم لیگ برتر ایران به صدا در خواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، شهرآورد تهران بین دو تیم پرسپولیس و استقلال روز شنبه ساعت ۱۶:۰۰ در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد تا میلیون‌ها عاشق فوتبال را در نوروز ۹۸ به پای تلوزیون بکشاند. اگر سرمربی‌های دو تیم ترس را کنار بگذارند، شرایط تیم‌هایشان بگونه‌ای است که شاهد یکی از جذاب‌ترین نبردهای این دو تیم باشیم.

پرسپولیس با برانکو در نیم فصل اول بر پنجره‌های بسته غلبه کرد و توانست خود را در بین مدعیان حفظ کند و در نیم فصل دوم هم طولی نکشید تا به صدر جدول برسد. این صدرنشینی با فصل‌های گذشته تفاوت بسیاری دارد، سرخ‌پوشان پایتخت این‌بار صدای نفس‌های رقیبان را پشت سر خود احساس می‌کنند. رقیب‌های آماده‌ای همچون استقلال تهران، سپاهان اصفهان، تراکتورسازی تبریز و پدیدۀ شهر خودرو.

 

اما اوضاع شفر با استقلال کمی متفاوت‌تر از همتای قرمزپوش خود است. پیرمرد با تجربۀ آلمانی در فکر اولین صدرنشینی خود با استقلال بعد از چیزی حدود یک سال و نیم است. لذتی که در مدت حضور او در ایران، هیچگاه برانکو اجازۀ چشیدنش را به او نداده است. انتقامی که می‌تواند دیگر مدعیان را هم خوشحال کند.

 

شفر و برانکو سه‌بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که حاصل آن یک برد و یک مساوی برای هرکدام آن‌ها بوده است. اولین رویارویی این دو به دربی ۸۵ برمی‌گردد که با نتیجۀ یک بر صفر با تک گل علیپور به سود پرسپولیس به پایان رسید. در شهرآورد ۸۶ این شفر بود که توانست مچ رقیب کروات خود را بخواباند. و جدال سوم آن‌ها هم بدون گل به پایان رسید تا همه چیز بین این دو سرمربی مساوی شود.

اما دربی ۸۹ درحالی کمتر ۲۴ ساعت دیگر شروع خواهد شد که سرخ‌‌پوشان با ۴۵ امتیاز در صدر جدول و آبی‌ها هم با ۴۳ امتیاز پشت سر آن‌ها قراردارند. نکتۀ قابل توجه این جدول دره‌بندی حضور سپاهان و تراکتورسازی با ۴۳ امتیاز بعد از استقلال است.

 

چنانچه شفر بتواند در دیدار فردا پیروز شود، این موفقیت دارای چند نکته خواهد بود: شفر با شکست برانکو در دیدار فردا می‌تواند به ششمین آبی‌پوشی بدل شود که بیش از یک بار برد در دربی را تجربه کرده است. همچنین این برد استقلال را بعد از سه سال به بالای رقیب سنتی خود در جدول می‌برد؛ پیروزی در دربی با طعم صدرنشینی بهترین اتفاق برای هر استقلالی می‌تواند به‌شمار برود.

گفتنی است برانکو تاکنون توانسته است، پرویز مظلومی، امیر قلعه‌نوعی و شفر را شکست دهد و تعداد بردهای خود را مقابل آبی‌پوشان به سه برساند. او همچنین دو شکست و دو تساوی را مقابل استقلال علی منصوریان و وینفرید شفر تجربه کرده است. پرگل‌ترین جدال برانکو با این سرمربی‌های استقلال، برد چهار بر دو او مقابل مظلومی بوده است.

فوتبال ایران و لیگ برتر آن، منتظر یک دیدار جذاب و نفس‌گیر خواهد بود. نبردی که هر یک با پیروز شدن در آن، تاریخ‌ساز خواهند شد؛ یک تیم برای هتریک قهرمانی و دیگری برای قهرمان شدن بعد از سه سال سلطۀ رقیب دیرینه بر صدر.

  • منبع خبر : ورزش 11