فراخوان نخستین مسابقه بزرگ مشاعره ادبیات ویژه کودکان و نوجوانان با عنوان «حافظان شعر و ادب» در لاهیجان منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ،  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان اداره در نظر دارد در راستای ترویج کتابخوانی و تشویق کودکان و نوجوانان به عنوان فرهنگ سازان عادت به مطالعه و آشنایی هرچه بیشتر آنان با متون فاخر و ادبیات ایران زمین ، برای نخستین بار مسابقه بزرگ مشاعره ی دختران و پسران را در سه گروه سنی ۸ تا ۱۱ سال ؛ ١١ تا ۱۴ سال و ۱۴ تا ۱۸ سال در سطح شهرستان لاهیجان برگزار نماید.

اهداف برگزاری مسابقه: تشویق دانش آموزان به مطالعه کتاب و ترویج کتابخوانی ، ترغیب دانش آموزان به خوانش متون فاخر و اشعار وزین در ادبیات ایران زمین ، تمرین به خاطر سپردن واژگان و اشعار و تقویت حافظه ؛ تمرین بالا رفتن سرعت عمل با انتخاب واژگان و ابیات مناسب.

شرایط شرکت: ابیات حفظ شده لزوما باید از کتاب‌های منتخب زیر باشد: دیوان حافظ ، مثنوی معنوی،  شاهنامه فردوسی ، بوستان سعدی،  دیوان عراقی،  دیوان شیخ عطار ، دیوان پروین اعتصامی ، دیوان حزین لاهیجی.

علاقمندان جهت شرکت در این مسابقه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان مراجعه نمایند.

مهلت حفظ اشعار:  تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۸؛

تلفن تماس برای اطلاعات بیشتر:  ٤٢٣٣٢١٠٣-٤٢٣٣٥٢٨٣

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی برنامه‌های متنوعی را برای تشویق مقاطع مختلف سنی در سطح شهرستان اجرا نموده است مسابقه مشاعره جهت شناسایی استعدادهای جوان و ترغیب کودکان ، نوجوانان و جوانان به مطالعه است در این اداره کلاس های ادبیات کلاسیک و قصه های کهن برگزار می گردد . همچنین انجمن ادبی حزین لاهیجی در روزهای یکشنبه،خانه ترانه در روزهای پنج‌شنبه و خانه داستان در روز چهارشنبه نشست های تخصصی خود را در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برگزار می‌نمایند.