فرمانده سپاه آستانه اشرفیه گفت اهمیت راهیان نور کمتر از دفاع مقدس نیست و ما مکلفیم فرهنگ ایثار وشهادت را حمایت کنیم و آن را ترویج دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، سرهنگ حسن حبیبی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آستانه اشرفیه  از اعزام ۱۳۲نفر مردم شهرستان آستانه اشرفیه به راهیان نور خبر داد وگفت ؛ اهمیت راهیان نور کمتر از دفاع مقدس نیست و ما مکلفیم فرهنگ ایثار وشهادت را حمایت کنیم و آن را ترویج دهیم.

وی با بیان اینکه شهدا مظهر حقیقی اقتدار ملی ما هستند اظهار نمود ؛ راهیان نور برکات فردی و اجتماعی زیادی داشته است که یکی از آن ها، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست.
با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا و فضیلت آن کمتر از شهادت نیست، اگر راه و یاد شهیدان زنده نگه داشته نشود، دستاوردهای شهدا هدر می رود، لازمه ماندگاری دستاوردهای ایثارگران، شهدا، آزادگان و رزمندگان این است که فرهنگ شهادت زنده و همواره الهام بخش باشد، چرا که شهدا مظهر حقیقی اقتدار ملی ما هستند.

فرمانده سپاه شهرستان راهیان نور را تبیین ابعاد مختلف دفاع مقدس دانست وافزود ؛ مقام معظم رهبری فرمودند: بدون تبیین و تبلیغ رسا و جذاب، قطعا هیچ فکری و هیچ اندیشه ای توفیق رواج پیدا نخواهد کرد، شهدا عملا کار بزرگی انجام دادند و این کار بزرگ را باید تبیین کرد راهیان نور این برکت را دارد که ابعاد مختلف دفاع مقدس تببین شود، چرا که بعضی ها در پی تحریف تاریخ افتخار آمیز دفاع مقدس هستند و ما همانگونه که مکلفیم فرهنگ عاشورا به دست فراموشی سپرده نشود، وظیفه داریم نگذاریم موضوع دفاع مقدس نیز فراموش شود وکسی هم جرات نکند این ارزشهای آسمانی آفریده شده را تحریف کند.

دکتر حبیبی راهیان نور را بستر انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان دانست وگفت ؛ آشنا سازی نسل جوان با زوایای پنهان و آشکار دفاع مقدس از برکات دیگر راهیان نور است. ملتی که نتواند نسل جدید خود را با افتخارات نسل گذشته پیوند دهد، گذشته خود را از دست خواهد داد