فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه بیشترین افرادی که در چهارشنبه آخر سال آسیب می بینند کودکان هستند گفت: اگر خانواده ها مراسم سنتی آخر سال را در محله ها، روستا و به شکل معمول انجام دهند می توانند از بسیاری آسیب ها جلوگیری کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ،  سردار محمدرضا اسحاقی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ارتقای امنیت اجتماعی شهروندان و مسافران مهمترین هدف پلیس در طرح نوروزی است، اظهار کرد: نیروی انتظامی گیلان برای تأمین امنیت شهروندان و مسافران نوروزی در تعطیلات نوروز ۹۸ نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد.

وی افزود: متأسفانه هرساله شاهد اتفاقات ناگواری در چهارشنبه آخر سال هستیم و قطعاً باکسانی که ‌بخواهند نظم جامعه را برهم ریزند برخورد می‌شود تا مردم در آرامش باشند.

سردار اسحافی گفت: افزایش اطلاع رسانی سبب کاهش وقوع حوادث جبران ناپذیر با استفاده از مواد محترقه خطر زا شده و توصیه شده مراسم چهارشنبه آخر سال به صورت محله محور و با حضور خانواده‌ها برگزار شود.
فرمانده انتظامی گیلان ادامه داد: طی سه ماهه گذشته بیش از ۶۰۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در استان کشف و ضبط و ۸۹ نفر هم در این رابطه دستگیر شده‌اند.