سامانه بانک اطلاعاتی موسیقی کشور با حضور مسئولان دفتر موسیقی و اصحاب رسانه آغاز بکار کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم،  ­مدیر عامل انجمن موسیقی در نشست خبری رونمایی از سامانه بانک اطلاعات موسیقی کشور که در دفتر موسیقی برگزار شد گفت: طی سالهای گذشته برخی از نهادها به صورت پراکنده کارهایی در راستای جمع آوری اطلاعات موسیقی کرده بودند که به صورت منطقه ای و در حد استانی بود اما نیاز آن احساس می شد که بانک جامع اطلاعاتی در سطح کشوری ایجاد شودو همه اهالی و کسب و کارهای مختلف در زمینه موسیقی بتوانند از آن استفاده کنند.
وی افزود: این سامانه طی چند ماه طراحی شد و در دو سه ماهه گذشته باگ های آن رفع شده است، طبیعتا هر فضایی در دنیای وب ، نیاز به کار کردن دارد تا مشکلاتش شناسایی و رفع شود.
مدیرعامل انجمن موسیقی با تاکید بر اینکه سامانه بانک اطلاعاتی موسیقی کشور از این لحظه آغاز بکار می کند، افزود: امیدواریم آغاز بکار این سامانه به خوبی اطلاع رسانی شود تا هنرمندان در اقصی نقاط کشور بتوانند اطلاعات موسیقیایی خود را در این سامانه بارگذاری و این بانک را کامل کنند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی راستی آزمایی آثار ارائه شده در این سامانه گفت: اهالی موسیقی برای بارگذاری اطلاعات موسیقایی خود نیاز به ارائه اسناد و مدارکی دارند که قبلا باید آنها را اخذ کرده باشند.
ثابت نیا همچنین در خصوص سطح دسترسی کاربران تخصصی (اهالی موسیقی) و کاربران عمومی در این سامانه نیز افزود: این سامانه برای فعالیت های تخصصی اهالی موسیقی طراحی شده است و برای عموم مردم فقط اطلاعات عمومی موسیقی در سطح شناسایی گونه های موسیقی انواع سازها و هنرمندان فعال در هر حوزه موسیقی قابل دسترسی است.
بانک اطلاعاتی موسیقی کشور به نشانی www.nay.ir قابل دسترسی برای همه اهالی موسیقی و علاقه مندان به هنر موسیقی است