عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وجود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه کاره در کشور گفت:‌ در صورت عدم تحقق منابع درآمدی بودجه اجرای این پروژه‌ها با مشکل جدی مواجه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، سید کاظم دلخوش  اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه‌کاره در سطح کشور وجود دارد که اجرای آن‌ها در صورت بروز هرگونه اختلال در ردیف‌های درآمدی بودجه ۹۸ با مشکل مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس چالش‌های فرآروی کشور در سال آینده را به دلیل تشدید تحریم‌ها مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: دولت در لایحه بودجه درآمد سال آینده کشور را در ابتدا ۴۰۷ هزار میلیارد تومان قرار داده و اعتبارات نهادهای دفاعی و آموزش عالی را کاهش داده بود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه اقدام دولت جهت کاهش اعتبارات حوزه دفاعی و آموزش عالی مورد انتقاد مقام معظم رهبری قرار گرفت تصریح کرد: پس از اعلام نظر مقام معظم رهبری کمیسیون تلفیق مجلس حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان دیگر را به بخش درآمدی لایحه اضافه کرد.

دلخوش با بیان اینکه در نهایت و پس از بررسی‌های گوناگون اعضای کمیسیون تلفیق ۴۴۲ هزار میلیارد تومان را به عنوان بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸ در نظر گرفتند افزود: اگر هر کدام از منابع درآمدییش‌بینی شده در لایحه تحقق پیدا کند اختلالی در برنامه‌ریزی‌های سال آینده دولت به وجود نمی‌آید.

وی از وجود بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه کاره در سطح کشور خبر داد و ابراز داشت:‌ در صورت عدم تحقق منابع درآمدی لایحه بودجه در سال ۹۸ و با توجه به انتشار اوراق مشارکت و اوراق خزانه اسلامی توسط دولت، اجرای‌ پروژه‌های عمرانی با مشکل جدی مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به بودجه ۱۴ میلیارد دلاری که دولت برای واردات دارو و ارزاق عمومی مردم نظر گوشت و روغن اختصاص داده اشاره کرد و بیان داشت: اگر نهادهای نظارتی نتوانند به خوبی کنترل بازار را به دست بگیرند ارزاق وارد شده به خوبی و عادلانه بین تمام خانوارها توزیع نمی‌شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس جلوگیری از قاچاق بالعکس کالاها و ارزاق وارد شده به کشور توسط سودجویان و توزیع این اقلام به روش کوپنی و کارت‌های الکترونیک بین مردم را از تکالیف خطیر دولت خواند و گفت: امیدواریم دولت و نهادهای نظارتی بتوانند در کنار یکدیگر شرایط را به خوبی مدیریت کنند.

  • منبع خبر : تسنیم