مدیران شهری و اعضای شورای ترافیک شهرستان در مقابل بی تفاوتی که نسبت به این کلاف سردرگم دارند چه پاسخی خواهند داشت ؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ؛ کافی است چند دقیقه ای در خیابانهای شهر لاهیجان رانندگی کنید . یا در ساعت های اولیه صبح و غروب به یکی از میادین شهر برسید ، به راحتی با بی نظمی های بسیار زیادی که در تمامی خیابانهای شهر وجود دارد برخورد خواهید کرد .

رانندگانی که بدون کمترین اهمیتی برای سایر مردم هرجا که دلشان خواست توقف میکنند و ترافیک ایجاد میکنند و گره های کور میادینی که در حضور مامورین پلیس راهنمایی و رانندگی شکل میگیرد

بارها و بارها از سوی مدیران  گروه ها و صفحات مجازی شهرستان نسبت به فرهنگ سازی تلاش های بسیاری صورت گرفت اما این فرهنگ سازی بدون حضور و نقش مدیران شهری تاثیر مثبتی نخواهد داشت .

کم بودن عرض خیابانها و حجم زیاد خودروها و نبود پارکینگ کافی در سطح شهر از عوامل اصلی بی نظمی ترافیکی در خیابانهای لاهیجان است که این روزها صدای بسیاری از شهروندان را در آورده است .

در آستانه سال نو و تعطیلات نوروزی و احتمال ایجاد ترافیک زیاد در خیابانهای شهر  با سوالی مواجه میشویم که  چطور هیچ کسی برای حل مشکل گره های ترافیکی شهر اقدامی انجام نمیدهد .

مدیران شهری ، اعضای شورای ترافیک شهرستان  و همه مسئولین ذی ربط در مقابل بی تفاوتی که نسبت به این کلاف سردرگم دارند چه پاسخی خواهند داشت ؟ کمترین کاری برای نظم بخشیدن به گره های ترافیکی شهر میتوان بخشید پررنگ کردن حضور مامورین آموزش دیده راهنمایی و رانندگی در این مکانهاست . حضوری که همراه با تاثیرگذاری بر رفع ترافیک های بیهوده نیز باشد .  همچنین استفاده از چراغ های راهنمایی در میادین نیز میتواند به نظم بخشیدن به ترافیک در شهر کمک کند .

تجربه پیشین مدیران شهری در استفاده از چراغ راهنمایی بدون کمترین مطالعه در یکی از میادین شهر که خیلی زود آنهم خاموش شد میتواند راهگشای مسئولین مربوطه باشد تا نظم ترافیکی در خیابانهای لاهیجان بوجود بیاید .