عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه پیشرفت‌های علمی کشور باید با بهره‌مندی از نخبگان ادامه یابد، گفت: استعداد علم و تحقیق در ملت ما از متوسط جهان بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ،  اسدالله عباسی  با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در  “بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه علم و پژوهش با تأکید بر این فرمایش رهبری که امروز دانش،‌ آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور بوده و روی دیگر دانایی، توانایی است، عنوان کرد: در حال حاضر بهره مندی از سلاح و تجهیزات دفاعی به اندازه بهره‌مندی از علم و دانش اهمیت ندارد و این مؤلفه قدرت از جایگاه خاصی برخوردار شده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایرانیان بارها ثابت کرده‌اند که چه ظرفیت و استعدادی در حوزه علم و پژوهش دارند و این مهم ده‌ها بار خود را در المپیادهای علمی نشان داده است، گفت: استعداد علم و تحقیق در ملت ما از متوسط جهان بالاتر است و بر همین مبنا باید از این موهبت الهی به بهترین نحوه بهره برداری کرد.

عباسی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بر این مبنا که دستاوردهای دانش و فنّاوری ما در این مدت ما را به رتبه شانزدهم در میان بیش از دویست کشور جهان رسانید و مایه‌ شگفتی ناظران جهانی است، افزود: امروز همه کشورها به دنبال بهبود جایگاه علمی خود در دنیا هستند و اینجا است که سرمایه‌گذاری در این بخش به ویژه بر روی جوانان و نوجوانان اهمیت ویژه‌‎ای پیدا می‎کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه نباید فرصت بهره‌مندی از هوش نخبگان ایرانی را به راحتی از دست داد و به سایر کشورها سپرد، عنوان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات و کلیت مجلس نیز همواره بر پژوهش تأکید داشتند و این امر را برای کشور یک ضرورت می‎دانند که همه کشورها بر آن متمرکز شدند.

وی ادامه داد: باید به نیروی انسانی مستعد این کشور نیز به چشم سرمایه‌های کشور نگاه شود و همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند ما اکنون حرکت را ‌آغاز کرده و با شتاب پیش می‌رویم ولی این شتاب باید سالها با شدّت بالا ادامه یابد تا آن عقب‌افتادگی جبران شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: موفقیت‌های کشور در حوزه نانو، زیست فناوری، دانش هسته‌ای و سلول‌های بنیادین تنها بخشی از دستاوردهای پژوهشی پس از انقلاب اسلامی بوده است که باید سرعت این دانش به صورت شتابنده‌ای افزایش یابد./