حجت خوش سیرت دبیر مجمع نیروهای خط امام شهرستان لاهیجان گفت باید در چلگی انقلاب , رویکرد و سیمایی جدید و نو از جمهوری اسلامی انتظار داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم،   حجت خوش سیرت دبیر مجمع نیروهای خط امام شهرستان لاهیجان در همایش نقش و جایگاه جوانان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  گفت چهل سالگی همیشه آغاز مرحله ی نوینی در زندگی انسانهاست. به زعمی چهل سالگی را کمال عقلانی میدانند. به همین خاطر میبایست در چلگی انقلاب , رویکرد و سیمایی جدید و نو از جمهوری اسلامی انتظار داشته باشیم.
وی افزود دراین چهار دهه که با فرازوفرود, ضعف و قوت, خطاها و بحرانها رشد نمودیم, دیگردارای تجربیات ارزشمند و گران سنگی شده ایم. ارزشهایی بزرگ به قدرِ خون شهدا و به عظمت ایران عزیز. اینک به ظرفیت آن رسیده ایم که نظام سیاسیِ این انقلاب را عقلانی و هوشمند سازیم.
دبیر مجمع نیروهای خط امام لاهیجان ادامه داد  تاکنون بیشتر به جنبه حماسی انقلاب توجه شده و از عقلانیت انقلاب تاحدودی غافل بوده ایم.
نیک میدانیم که عقلانی شدن هرمکتب چه بسا موجبات طول عمر بیشتر آن مکتب خواهد شد.
خوش سیرت افزود وابسته نمودن جمهوری اسلامی به علایق , سلایق و احساسات ملی, مصرف کردن نام و یاد شهدا, خرج کردن از حساسیتهای دینی مردم مفید اما یقینا کافی نبوده و قطعا دارای طول عمری محدود است و چه بسا اندک اندک اثر بخشی خود را از دست خواهد داد. عقلانی شدن روند ها و اقناع فکریست که میتواند متضمن ثبات نظام سیاسی جمهوری اسلامی در آینده شود.

وی ادامه داد درهمین راستاست که انتخاب و تصمیم مردم روز به روز رنگ و بویی فرا اِحساسی و سمت و سویی عقلانی به خود گرفته و در سبد آرای مردم آنکه زبان عقل و خردو تدبیر پیشه میکند بیشتر مورد تایید و انتخاب قرار میگیرد.

حجت خوش سیرت دبیر مجمع نیروهای خط امام شهرستان لاهیجان در قسمت پایانی سخنرانی خویش افزود: اگر مسئولین نظام به اندیشمندان بویژه جوانان اعتماد کنند, مطمئنا این نسل در پاسداری و دفاع از مرزهای فکری و اندیشه های انقلاب اسلامی تردید نخواهند داشت. به همین منظور لازم و شایسته است که عرصه ی گفتگو بازتر گردد. بحث کرسی های آزاد اندیشی گامیست بلند و مفید تا همگان با منتقدین و حتی مخالفین , در یک فضای کاملا منطقی دیالوگ برقرار نمایند