۸ طرح عمرانی به ارزش بالغ بر 44میلیارد ریال را در روستاهای صومعه سرا افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، روز جمعه و با حضور استاندار گیلان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، دبیرستان ۶ کلاسه باهنر واقع در روستای اباتر شهرستان صومعه سرا به بهره برداری رسید.

این مدرسه با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع با زیربنای ۹0۰ متر مربع ساخته شده است و دارای بخش های مختلفی از جمله آزمایشگاه، زمین چمن و کتابخانه می باشد.

برای ساخت این واحد آموزشی یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده که ۴۵۰ میلیون تومان از این مبلغ را بنیاد برکت تامین کرده است.

همچنین دکتر سالاری امروز شش استخر پرورش ماهی در روستاهای صومعه سرا را به طور همزمان افتتاح کرد.

در مجموع اعتبار ساخت این استخرها ۱۲  میلیارد و  380میلیون ریال بوده است و با بهره برداری از آن ها برای45 نفر اشتغالزایی صورت گرفت.

افتتاح سالن ورزشی چند منظوره شهدای واقعه دشت صومعه سرا از دیگر برنامه های سفر دکتر سالاری به این شهرستان در نخستین روز از دهه مبارک فجر بود.

برای احداث این پروژه ورزشی روستایی که یک هزار و 150 مترمربع مساحت دارد، ۱۸ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

بازدید از بیمارستان در حال ساخت امام خمینی(ره) صومعه سرا پایان بخش سفر نماینده عالی دولت در گیلان به این شهرستان غربی بود.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=19965