در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا 2019 تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن صف‌آرایی کرد و در پایان شاگردان کی روش با نتیجه 3 بر 0 تن به شکست دادند و حسرت ایران برای قهرمانی در جام ملت‌ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، در نیمه اول ژاپن بازی را هجومی آغاز کرد. در دقیقه ۱ شوت گنکی هاراگوچی توسط مدافعان ایران دفع شد. در دقیقه ۳ پاس وحید امیری، سردار آزمون را در موقعیت تک به تک قرار داد اما دروازه‌بان ژاپن زودتر به توپ رسید و آن را مهار کرد. در دقیقه ۱۷ سانتر شیباساکی از روی نقطه کرنر با ضربه سر مایا یوشیدا همراه شد که با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت. در دقیقه ۱۹ شوت ریتسو دوان نفسگیر از کنار دروازه ایران بیرون رفت. در دقیقه ۲۲ روی پاس حاج صفی شوت سردار آزمون توسط دروازه‌بان ژاپن مهار شد. در ادامه تلاش دو تیم نتیجه‌ای در بر نداشت و شاگردان کی روش و موری یاسو بدون گل مساوی به رختکن رفتند.

در نیمه دوم ایران بازی را هجومی آغاز کرد. در دقیقه ۴۶ روی پاس وحید امیری ضربه راه دور حاج صفی توسط مدافعان ژاپن دفع شد. در دقیقه ۴۹ شوت حاج صفی را مدافعان ژاپن دفع کردند. در دقیقه ۵۶ روی حمله ژاپنی‌ها و به زمین افتادن مهاجم ژاپن، مدافعان ایران بدون اینکه داور سوتی زده باشد در حال اعتراض بودند که تاکومی مینامینو از این غفلت استفاده کرد و به سرعت با سانتر توپ یویا اوساکو را صاحب توپ کرد و ضربه سر این بازیکن به راحتی هرچه تمام تر درون دروازه ایران قرار گرفت.

در دقیقه ۶۱ ضربه ایستگاهی زیبای علیرضا جهانبخش را دروازه‌بان ژاپن دفع کرد. در دقیقه ۶۳ پاس مهاجم ژاپن در محوطه جریمه به دست مرتضی پورعلی گنجی برخورد کرد و داور این صحنه را پنالتی گرفت و VAR هم پنالتی را تأیید کرد. در دقیقه ۶۷ یویا اوساکو موفق شد دروازه بیرانوند را برای بار دوم روی ضربه پنالتی باز کند. ژاپن دست بردار نبود و در دقیقه ۷۳ شوت ریتسو دوان را علیرضا بیرانوند مهار کرد. در دقیقه ۲+۹۰ ضربه گنکی هاراگوچی در درون دروازه بیرانوند قرار گرفت.

 

  • منبع خبر : طرفداری