همایش " کلاهی برای زندگی "، با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان، تعدادی از مسئولان و جمع کثیری از موتورسیکلت سواران در سالن اجتماعات شهدای ناجا شهرستان رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم، آیت الله ” رسول فلاحتی ” نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در همایش کلاهی برای زندگی با بیان اینکه مردم گیلان دارای فرهنگ غنی و والایی هستند از موتورسیکلت سواران خواست با رعایت قوانین و مقررات  راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی، در جهت حفظ ایمنی خود و سایر شهروندان کوشا باشند.
وی استفاده از کلاه ایمنی را ساده‌ترین، راحت‌ترین و ارزان‌ترین وسیله برای حفظ جان موتورسواران دانست و بر آشنا کردن موتورسواران با نحوه‌ تردد ایمن در جاده‌ها و آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.
آیت الله فلاحتی  لازمه موتورسواری ایمن را استفاده از کلاه ایمنی دانست و تاکید کرد: در کنار  اهدا کلاه ایمنی باید به آموزش فرهنگ ترافیک نیز توجه کرد.

رئیس پلیس راهور گیلان در ابتدای این مراسم از اجرای برنامه آموزش فرهنگ ترافیک خبر داد و گفت: نقش کلاه ایمنی در کاهش تلفات و سوانح رانندگی، نقشی غیرقابل انکار است.
وی افزایش آمار استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی در رفت و آمد‌های درون شهری را یک حرکت مثبت و رو به جلو عنوان کرد و اظهار داشت: عدم توجه به قوانین و تجهیزات ایمنی باعث شده تا از موتورسیکلت به عنوان وسیله‌ای غیر ایمن و عامل تصادفات حادثه ساز نام ببرند.
سرهنگ محمدی افزود: رعایت قوانین و مقررات تنها راه کاهش تصادفات است و در واقع احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی نوعی احترام به حقوق شهروندی است.
لازم به ذکر است در این همایش سوگندنامه‌ای برای احترام به قانون و استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی قرائت و در ادامه ضمن تقدیر  از فعالان حوزه ترافیک و موتورسواران نمونه، به بیش از ۳۰۰ نفر از راکبان موتورسیکلت  کلاه ایمنی اهدا شد.