عضو هیأت رئیسه مجلس اعتقاد دارد آیت الله آملی لاریجانی می تواند تاثیر مهمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه تصمیم سازی و تصمیم گیری به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، اسدالله عباسی در گفت‌وگویی با اشاره به انتصاب شایسته آیت الله آملی لاریجانی به عنوان ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام با حکم مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، گفت: رهبر انقلاب با درایت و دوراندیشی، بر همه امور اشراف دارند و نهادهای مهم کشور مانند شورای نگهبان،  مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی انقلاب فرهنگی و غیره را به دست افرادی می سپارند که کارایی داشته باشند و بتوانند فعالیت مناسبی انجام دهند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید یادآور شد که مجمع تشخیص مصلحت نظام بالاترین شورای مشورتی تحت نظر رهبر انقلاب محسوب می شود که برای امور مهم کشور تصمیم گیری می کند.

وی ادامه داد: بر این اساس باید گفت که آیت الله آملی لاریجانی یکی از چهره های برجسته اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور محسوب می شود و سوابق خوبی بویژه در قوه قضائیه دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی زحمات زیادی در مجمع تشخیص مصلحت نظام کشیدند اما با توجه به فقدان این بزرگان که نقش ارزنده ای در به ثمر رسیدن و تداوم انقلاب داشتند، اکنون آیت الله آملی لاریجانی می تواند تاثیر مهمی در این نهاد مهم تصمیم سازی و تصمیم گیری داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس ارتباط خوبی که بین مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود دارد و با رویکرد آیت الله آملی لاریجانی همانند گذشته این تعامل به سمت پیگیری بیشتر امور حرکت خواهد کرد.