شهرستان لاهیجان هنوز هم از بیمارستان مناسب و مجهزی برخوردار نیست. وضعیت بیمارستان ها بسیار اسف بار بوده واز فضای فیزیکی و تجهیزات نا مناسبی برخوردار است . متاسفانه افتتاح بیمارستان های دولتی به تعویق افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم به نقل از خبرگزاری آی سی ان پرس ، نماینده مردم لاهیجان در مجلس گفت  وضعیت بیمارستان ها در لاهیجان بسیار اسف بار بوده واز فضای فیزیکی و تجهیزات نا مناسبی برخوردار است.
ذبیح نیکفر، نماینده مردم لاهیجان در مجلس، پیرامون مسئله درآمد های پایدار شهری در لاهیجان اظهار داشت: لاهیجان به عنوان یکی از شهرهای نمونه گردشگری کشور، با جاذبه های بسیار زیاد تاریخی و طبیعی هنوز نتوانسته جایگاه اصلی خود را در صنعت گردشگری در سطح کشور و جهانی پیدا کند. آثار تاریخی بسیاری در لاهیجان وجود دارند که از جمله آن ها می توان به مسجد اکبریه، حمام گلشن، میدان مسجد جامع شهر، مجموعه تاریخی چهار پادشاهان، چهل ستون و مجموعه های تاریخی دیگری که در روستاهای لاهیجان وجود دارند، اشاره کرد. لذا، شهرلاهیجان هنوز نتوانسته خود را به عنوان شهر نمونه جهان اسلام معرفی کند.
البته شهرداری برنامه های ویژه ای برای معرفی آثار باستانی لاهیجان در نظر گرفته است ولی زیرساخت های خوبی برای بازدید از این اماکن تاریخی وجود ندارد. با توجه به اقدامات و تلاش هایی که صورت گرفته، هنوز سیاست ها و برنامه ریزی های مناسبی برای صنعت گردشگری این شهر اتخاذ نشده است.
ما خواستار این هستیم که دولت در این حوزه ورود پیدا کند. خصوصا شهرستان های دیلمان و سیاهکل که از مناطق غنی در حوزه تاریخی و گردشگری برخوردار هستند .
وی در خصوص راه های مواصلاتی شهرستان لاهیجان ابراز داشت: جاده اصلی که در میان شهرهای سیاهکل و دیلمان وجود دارد، از وضعیت خوبی برخوردار نیست. در این چند ساله، این جاده تعداد زیادی کشته و زخمی به جای گذاشته است . متاسفانه مسئولینی که در این حوزه باید قدم های مثبت و موثر بر می داشتند، یا نخواستند یا نتوانستند و یا به هر دلیل دیگر، وضعیت مناسبی برای این راه مواصلاتی به وجود نیاوردند. جناب رئیس جمهور در سال ۹۴ قسمتی از این راه را با کمک ویدئو کنفرانس افتتاح کرد تا موانع و ناامنی فراوانی که در این راه وجود دارد را از بین ببرد .
بازگشایی مسیر سیاهکل به سراوان ، سیاهکل را زیر بار ترافیک بسیار سنگینی برد که باعث به وجود آمدن ناراحتی فراوان در بین مردم سیاهکل شد . با این اوصاف مردمی که می خواهند به عنوان گردشگر در منطقه حضور پیدا کنند و سرمایه گذارانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند، باید منتظر زیر ساخت های لازم باشند و تا این زیرساخت های مناسب فراهم نشود، نمی توان روی صنعت گردشگری حساب ویژه باز کرد .
نماینده لاهیجان در مجلس در پایان و در رابطه با سطح بهداشت و درمان این شهر تصریح داشت: شهرستان لاهیجان هنوز هم از بیمارستان مناسب و مجهزی برخوردار نیست. وضعیت بیمارستان ها بسیار اسف بار بوده واز فضای فیزیکی و تجهیزات نا مناسبی برخوردار است . متاسفانه افتتاح بیمارستان های دولتی به تعویق افتاده است. امیدوار هستیم تا مردم از وضعیت اسف باری که با آن مواجه هستند رهایی یابند . در حوزه خصوصی یک بیمارستان ۸۰ تختی در حال احداث است. بیمارستان میلاد نیز دومین بیمارستان خصوصی شهر لاهیجان است. خوشبختانه این بیمارستان در مراحل نهایی افتتاح خود قرار دارد و منتظر وارد کردن دستگاه مورد نیاز بیمارستان هستیم . با افتتاح بیمارستان دکتر فیروز هم وضعیت حوزه سلامت بهبود بسزایی خواهد یافت

  • منبع خبر : خبرگزاری شهرهای اسلامی