رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال ساخت پیروز  گفت: بیمارستان 200 تختخوابی پیروز لاهیجان با پیشرفت فیزیکی حدود 99درصد برای افتتاح آماده شده است.

.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ،شاهرخ یوسف زاده چابک خاطرنشان کرد: امکانات و تجهیزات لازم برای این بیمارستان پیش بینی شده است و علاوه بر آن امکانات و تجهیزات جدیدی نظیر اورژانس ، اتاق عمل، آی سی یو و یک دستگاه سیتی اسکن ۱۶اسلایس پیش بینی شده است که بیمارستان های شرق گیلان تاکنون از چنین دستگاهی برخوردار نبوده اند و تنها یکی از این دستگاه در رشت و یکی هم در بندرانزلی وجود دارد که این دستگاه با افتتاح بیمارستان نصب و راه اندازی خواهدشد.

وی افزود:بیمارستان پیروز در شهرلاهیجان به عنوان قطب درمانی در شرق گیلان تجهیز می شود و از امکانات و تجهیزات لازم را برای ارجاع بیماران از شهرستان های املش ، لنگرود، رودسر ، سیاهکل و آستانه اشرفیه به لاهیجان برخوردار است و این بیمارستان از لحاظ تخصص ، امکانات و تجهیزات استانداردهای لازم برای قطب شدن در شرق گیلان را دارد.

وی اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی ها و پیش بینی که توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شده است ، سه شهر لاهیجان ،بندر انزلی و تالش به عنوان قطب های درمانی استان گیلان سازماندهی شده و شهر رشت هم درحال حاضر به عنوان قطب اصلی و مرکز ارجاع استان به شمار می رود.

یوسف زاده چابک گفت: براساس نظام ارجاع تمام مسیرهای ارجاع بیماران در استان پیش بینی شده است و با توجه به امکانات و ظرفیت هایی که هم اکنون در استان توسعه پیدا کرده و شرایط مناسبی که از نظر فضای فیزیکی و شرایط و امکانات آماده شده است از این پس سطح کیفی خدمات برای مردم شرق گیلان کاملا متفاوت از آنچه در گذشته وجود داشته است خواهد شد.

وی افزود: تا اواخر آذر ماه مراحل تحویل بیمارستان پیروز لاهیجان به دانشگاه علوم پزشکی صورت می گیرد و بعد هم چون تمامی امکانات و تجهیزات آماده است چیدمان تجهیزات انجام می شود و امیدواریم که در دی ماه و دهه مبارک فجر امسال بتوانیم این بیمارستان را افتتاح کنیم .

وی تصریح کرد: بیشتر امکانات و تجهیزات این بیمارستان در داخل کشور تولید می شود و فقط بعضی از دستگاه ها مانند سی تی اسکن و تجهیزات پزشکی که از تجهیزات روز دنیا محسوب می شوند از خارج وارد شده اند .

وی اضافه کرد:می توان گفت بخش های مراقبت های ویژه مانند آی سی یو و سی سی یو و مراقبت ویژه نوزادان بیمارستان پیروز در سطح استان گیلان بی نظیر است و حتی در شهر رشت هم نظیر آن وجود ندارد که با تجهیز این بیمارستان این امکانات به ظرفیت های بیمارستانی گیلان اضافه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این اولین بیمارستان ۲۰۰تختخوابی در یکی از شهرهای بیرون از مرکز رشت است که در حال راه اندازی است و بعد از بیمارستان رازی و پورسینا به لحاظ تعداد تخت یکی از بزرگترین بیمارستان های استان گیلان به شمار می رود.

دکتر یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان به اتقاق هیات همراه روز پنجشنبه از مراحل مختلف ساخت و تجهیز بیمارستان درحال ساخت پیروز لاهیجان بازدید کردند و در روند پیشرفت ها و تجهیز آن قرار گرفتند