سخنگوی شورای شهر لاهیجان گفت تمام شهرهای شمالی مشکل زباله دارند چطور است که همه فشارها روی شهرداری لاهیجان است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، جلسه پسماند شهرستان لاهیجان صبح امروز به ریاست سرپرست فرمانداری لاهیجان و با حضور شهردار و اعضای شورای شهر ، روسای ادارات عضو کمیته پسماند و جمعی از سمن های محیط زیستی در سالن اجتماعات فرمانداری لاهیجان برگزار شد

در این جلسه شهردار لاهیجان با ارائه گزارشی ، فعالیت های مجموعه شورا و شهرداری را در خصوص دفع زباله تشریح کرد

در ادامه جلسه شکری نماینده محیط زیست در این نشست کلیه اقدامات شهرداری را تنها مستند سازی خواند و با تعجب فراوان همه فعالیت های انجام شده را روی کاغذ دانست .

همچنین شهردار سابق رودبنه در سخنان خود گفت طی یکسال اخیر هیچگونه زباله ای به منطقه دفع زباله در منطقه تموشل لاهیجان نیاورده ایم . وی در پاسخ به سوال معاون فرماندار در خصوص اینکه زباله ها را کجا میبرید نیز گفت مهم این است که به تموشل نمیبریم !!!! و از پاسخ به سوال طفره رفت .

همچنبن حقی رئیس اداره منابع طبیعی نیز گفت منابع طبیعی هیچ گونه وظیفه قانونی برای تحویل زمین به شهرداری در خصوص دپوی زباله ندارد .

در این بین تمیزکار سخنگوی شورا  در طول جلسه بارها اجازه خواست تا در خصوص اتهامات مطرح شده علیه شهردار و شورا و به طور کلی تیم مدیریت شهری توضیحاتی را ارائه دهد که در اقدامی عجیب با ممانعت فرماندار روبرو شد . حتی وقتی رئیس شورای شهر اعلام کرد براساس مصوبه شورا کلیه نقطه نظرات شورا توسط سخنگو بیان میشود بازهم با مخالفت جانبازی روبرو شد و منجر به اعتراض سخنگوی شورا شد که چرا به نماینده مردم اجازه سخن گفتن نمیدهید.

این اعتراضات سخنگوی شورا با ترک جلسه توسط فرماندار با حالت اعتراض و به کار بردن لفظ نامناسب خطاب به سخنگو  همراه شد.

تمیزکار سخنگوی شورای شهر در حاشیه این جلسه در گفتگویی با ابریشم پرس گفت چطور است که به ما به عنوان نماینده مردم اجازه صحبت نمیدهید .

وی گفت اگر شعار این است که همه چیز نباید روی کاغذ نباشد پس باید اجازه بدهید ما که نماینده مردم هستیم و در جلسات شورا به لحاظ علمی و عملی در حال بررسی مشکل هستیم اجازه داشته باشیم حرفهای خود را بزنیم نه اینکه فقط حرف های مغرضانه زده شود.

سخنگوی شورا با انتقاد از روند جلسه کمیته پسماند گفت مگر اینجا دادگاه است ؟!!! این همه شهرهای شمال کشور مشکل زباله دارد چطور است که همه فشارها روی شهرداری لاهیجان است ؟  این سوال ماست

وی با اعلام اینکه سمن ها به ما میگویند شما نباید از شهردارتان دفاع کنید ضمن انتقاد از رئیس جلسه کمیته پسماند گفت  به سمن  اجازه صحبت میدهید اما به اعضای شورا اجازه صحبت کردن و دفاع از قوانینی که مصوب کرده ایم را نمیدهید

تمیزکار در خصوص مطلب شهردار رودبنه که گفته بود ما در تموشل زباله نمیریزیم نیز گفت همه دوربین های منطقه اقدامات را ضبط کرده و مشخص است