بیست و هفتمین جلسه شورای شهر لاهیجان با حضور اعضا در ساختمان شورا برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، بیست و هفتمین جلسه شورای شهر لاهیجان با حضور اعضای شورا برگزار شد

‍ فرداد جنابی رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان در این  جلسه  ضمن آرزوی قبولی طاعات و عزاداری همه عاشقان سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالحسین (ع) در روز اربعین حسینی ؛ به حضور اقشار مختلف جامعه در راهپیمایی روز ۱۳ آبان اشاره و برگزاری باشکوه راهپیمایی در روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز را لبیک به ندای مقام معظم رهبری و تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب و نماد حفظ وحدت حول محور ولایت عنوان نمودند .

رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان با قدردانی از تلاش و زحمات همه حافظان نظم و امنیت کشور ، یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر بوویژه سروان شهید حسن پاینده را گرامی داشتند .

مهندس جنابی درخشش و نایب قهرمانی تیم کشتی شهرستان لاهیجان در رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی استان گیلان را به مردم شریف و جامعه ورزشی لاهیجان و هیأت کشتی شهرستان تبریک عرض نمودند.

رئیس شورای شهر لاهیجان در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از زحمات شهردار پر تلاش و کلیه پرسنل خدوم شهرداری لاهیجان از اجرای دیوار حایل حاشیه رودخانه سردار جنگل واقع در مسیر خیابان حافظ قدردانی نمود

در ادامه این جلسه ، فرشید فقیه شجاعی عضو  شورای شهر با آرزوی قبولی عزاداری همه سوگواران در مراسم اربعین حسینی ، از تلاش و زحمات همه عزیزانی که در مسیر کربلا با برپایی موکب به زائرین خدمات رسانی نمودند بویژه موکب شهرستان لاهیجان و هیأت ثارا… جناب آقای احمد شیخ شعربافان که زحمات زیادی کشیدند و میزبان خوبی برای زائرین بودند تشکر و قددرانی نمودند .

وی همچنین از هیأت سوگواری محله شعربافان و همه همشهریان عزیز در کاروان اعزامی مشهد مقدس ( دسته کرب زنی ) نیز تشکر و قدردانی و اجر این عزیزان را از محضر سید الشهدا خواستار شدند .

مهندس شجاعی در ادامه ضمن گرامیداشت روز ۱۳ آبان روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی ، شهادت سروان شهید حسن پاینده را تسلیت گفتند و آرزوی سلامتی همه حافظان نظم و امنیت کشور عزیزمان را از درگاه پروردگار متعال خواستار شدند .
فرشید فقیه شجاعی با اشاره به افزایش مطالبات معوق نیروهای شرکتی و اقدام اخیر شهرداری در قالب مدیریت پسماند شهری از شهردار لاهیجان خواستند با عنایت به اینکه مشکلات این عزیزان همواره از دغدغه های یکایک اعضای شورا بوده ، لذا ترتیبی اتخاذ تا به نحو ممکن بخشی از مطالبات معوق این نیروها که اغلب در مشاغل سخت در حال فعالیت هستند پرداخت گردد .

فرشید فقیه شجاعی با قدردانی از شهردارپرتلاش و پرسنل زحمتکش شهرداری لاهیجان در اجرای دیوار حفاظتی حاشیه رودخانه سردار جنگل در خیابان حافظ اظهار داشت : با توجه به اهمیت این پروژه نیاز است نظارت بیشتر و دقیق تری در مراحل اجرایی از سوی ناظران شهرداری وبا استفاده از متخصصین این حوزه صورت گیرد .
وی در ادامه با مثبت ارزیابی نمودن عملکرد بخشی مدیریت پسماند شهری در امر رفت و روب ، اظهار امیدواری نمودند انشاء ا… این روند ادامه داشته باشد تا شاهد رضایتمندی شهروندان عزیز باشیم

فرشید فقیه شجاعی با اشاره به فرصت کم باقیمانده در خصوص تأمین مبلغ مورد نیاز برای پرونده حقوقی جزیره استخر لاهیجان ، از ریاست شورا خواستار پیگیری این موضوع تا حصول نتیجه شدند .

وی همچنین با اشاره به عدم فعالیت بخش آسفالت معابر سطح شهر اظهار داشتند : علیرغم افزایش تخریب آسفالت در پی بارش های اخیر ، متأسفانه مدتی است که اکیپ آسفالت شهرداری تعطیل م یباشد در حالیکه در شهرهای همجوار شاهد مرمت و لکه گیری آسفالت می باشیم .

فرشید فقیه شجاعی ضمن قدردانی از اعضای شورا به جهت تجلیل از مقام آوران تیم کشتی فرنگی بزرگسالان لاهیجان در مسابقات قهرمانی استان گیلان ، از تلاش و زحمات کادر هیأت کشتی و جناب آقای میر اعلمی در تحقق اهداف هیأت کشتی شهرستان لاهیجان تشکر و قدردانی نمودند.

جواد نجار تمیزکار سخنگوی شورای شهر لاهیجان نیز در بیست و هفتمین جلسه شورای شهر ، ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی و قدردانی از حضور پرشور همشهریان عزیز در راهپیمایی روز ۱۳ آبان و نمایش عزت و اقتدار ایران اسلامی در حمایت از آرمان های انقلاب و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری ، اظهار داشتند : علیرغم اینکه در سال گذشته به دفعات در سخنان اعضای شورا به لزوم توجه به رانش حاشیه رودخانه در چند نقطه از سطح شهر اشاره شد و اخیراً نیز حادثه تخریب ساختمان در جنب پزشکی قانونی در خیابان حافظ را شاهد بودیم ، اظهار داشتند : در کوچه سبحان ۱ و ۳ و همچنین شهرک فرهنگیان ، رانش رودخانه باعث ایجاد وضعیت خطرناک برای ساختمان های موجود در این مناطق گردیده که جا دارد قبل از هرگونه بروز حادثه ، تدابیر لازم برای جلوگیری از ایراد خسارت به اموال شهروندان در نظر گرفته شود .
وی در همین راستا از اعضای کمیسیون عمران شورا خواستند از نزدیک از محل بازدید بعمل آورند.

‍ رضا نصرتی دیگر عضو شورا نیز در این جلسه  با آرزوی قبولی عزاداری همه دوستداران اهل بیت (ع) در اربعین حسینی و گرامیداشت روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ضمن تقدیر و تشکر از دکترکاظمی شهردارپر تلاش لاهیجان در انجام بیمه تکمیلی پرسنل و انجام ارائه خدمات درمانی رایگان برای کلیه کارکنان شهرداری و پرداخت به روز حقوق کارکنان ، به معوقات پرسنل شرکتی اشاره و از شهردار لاهیجان خواستند با درایت لازم ، مطالبات این عزیزان نیز مدیریت شود تا مشکلات نیروهای زحمتکش شرکتی نیز مرتفع شود .

وی طی سخنانی اظهار داشت : مواردی که در پیش از دستور از سوی اعضای محترم شورا بیان می گردد ، آنگونه که می بایست مورد توجه مسئولین شهری قرار نمیگیرد چرا که اینجانب قبل از تخریب ساختمان در کوچه نظام پزشکی بارها بر ضرورت ایمن سازی حاشیه رودخانه در این محل تأکید داشته ام و متأسفانه اقدامات اجرایی لازم در این خصوص صورت نگرفته است .

وی با اشاره به تخریب و تعرض نهرهای موجود در مناطق کوهبیجار و رسالت توسط برخی اشخاص و ساکنین و مسدود نمودن مسیرهایی که از سالیان دور برای هدایت آبهای سطحی در نظر گرفته شده بود اظهار داشتند : عدم توجه به زیرساخت ها بویژه شبکه هدایت آبهای سطحی در مناطق مذکور ، قطعاً مشکلات عدیده ای را برای ساکنین این مناطق به لحاظ آبگرفتگی ایجاد خواهد نمود که شهرداری می بایست دراین خصوص پیگیری و نظارت بیشتری داشته باشد .

رضا نصرتی در ادامه به باکس های موجود در مسیر رودخانه واقع در جنب محل موتوری شهرداری اشاره و افزودند : نصب غیرکارشناسی این باکس ها باعث شده که امروز این باکس ها خود بعنوان مانع جریان آب عمل کنند و در اثر آن حاشیه رودخانه به مرور شسته شود. وی بر لزوم اقدامات پیشگیرانه در این قبیل موارد تاکید نمود.

رضا نصرتی در ادامه با توجه به وجود مشکلاتی در خصوص تأمین مصالح و آسفالت ، اظهار داشت : ترمیم مسیرهای حفاری معابر و کوچه ها با مشکل مواجه بوده و این موضوع مشکلات عدیده ای برای شهروندان ایجاد نموده که نیاز به پیگیری بیشتر و مدیریت ویژه برای حل این معضل می باشد .
وی با اشاره به عملیات اجرایی پیاده راه حد فاصل میدان وحدت تا میدان انقلاب ، ، خواستار تسریع در عملیات اجرایی آن شد .
وی به مناطق حاشیه شهراز جمله منطقه کوهبیجار ، خالو باغ و شیخانبر، حاجی آباد اشاره ، خواستار رسیدگی بیشتر به این مناطق شد .

 

‍محسن شیخ شعربافان در بیست و هفتمین جلسه شورای شهرضمن گرامیداشت اربعین حسینی و قدردانی از هیأت عزاداران شعربافان لاهیجان در شهر مشهد مقدس ، آرزوی قبولی طاعات همه دوستداران و علاقمندان ائمه معصومین (ع) را از درگاه پروردگار متعال خواستار شدند .
وی حضور ملت شریف ایران بویژه همشهریان فهیم لاهیجانی را در راهپیمایی روز ۱۳ آبان را نشان از عزت و اقتدار ایران اسلامی عنوان و آنرا برگ زرین دیگری در صحنه افتخارات کشور عزیزمان دانستند .
محسن شیخ شعربافان ضمن قدردانی از حسن اعتماد همشهریان عزیز به نمایندگان خود در شورای اسلامی شهر لاهیجان، اظهار داشتند : درگذشته شهرداری لاهیجان نسبت به توزیع قبوض نوسازی به درب منازل اقدام می نمود که از این طریق حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از پیش بینی بودجه سالیانه محقق می گردید و تاثیر بسزایی در تسریع وصول درآمدهای شهرداری داشت . ولی متأسفانه هم اکنون این موضوع سالهاست که انجام نمی شود.
وی بعنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون مزبور اظهار داشتند : متأسفانه بسیاری از شهروندان به هنگام مراجعه به این کمیسیون به دلیل عدم پرداخت عوارض نوسازی ، اظهار میدارند که در صورت اطلاع رسانی ، این عوارض را به موقع پرداخت می نمودند . که این امر موجبات نارضایتی شهروندان و گاهاً افزایش میزان این مطالبات (در برخی موارد بالای ۱۰ سال ) امکان پراخت آن بصورت یکجا برای شهروندان عزیز مشکل خواهد بود .
محسن شیخ شعربافان با اشاره به مذاکرات قبلی شهردار لاهیجان و مصوبه شورا در ارتباط با انجام ممیزی املاک ، از شهردار لاهیجان خواستار پیگیری و ارائه راهکار مناسب به جهت رفع مشکل مذکور شدند .
وی در ادامه با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به موضوع هدایت و جمع آوری آبهای سطحی اظهار، داشتند : در گذشته شبکه انتقال و هدایت آبهای سطحی از محله پشت تکیه بر – کاروانسرابر به طرف میدان شهرداری (گاراژ صادقی ۹) وجود داشته که بر اثر مرور زمان و عدم لایروبی احتمال آبگرفتگی در بارش های شدید وجود دارد و جا دارد شهرداری لاهیجان ضمن شناسایی نقاط مستعد آبگیر ، نسبت به برنامه ریزی جهت لایروبی و یا ایجاد تأسیات زیربنایی لازم اقدام نماید .
محسن شیخ شعربافان با اشاره به اجرای پروژه پیاده راه حدفاصل میدان وحدت تا میدان انقلاب ضمن قدردانی از زحمات شهردار لاهیجان اظهار داشتند : نظر به اینکه توجه به زیرساختها در اجرای این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است لذا جا دارد شهرداری در خصوص تاسیسات و شبکه های موردنیاز در طول این مسیر از جمله شبکه هدایت آبهای سطحی و همچنین تمهیدات لازم برای شبکه هایی که در آینده احتمال حفاری برای آنها قطعی است ، پیش بینی و اقدمات لازم معمول گردد.
محسن شیخ شعربافان با اشاره به روند حقوقی جزیره ضمن قدردانی از تلاش و زحمات زیادی که در این خصوص توسط اعضای شورا در دوره های قبل و مهندس کاظمی شهردار لاهیجان صورت گرفته ؛ به مباحثی که اخیراً در فضای مجازی مطرح شده اشاره و اظهار داشتند : پرونده حقوقی جزیره تا به اینجا روند قانونی خود را طی نموده و از ریاست شورا تقاضا دارم این موضوع تا حصول نتیجه مطلوب که به نفع شهر و شهروندان است پیگیری شود چرا که ، شایعات در فضاهای مجازی نباید مانع از اهداف مدیریت شهری که سالها برنامه ریزی و پیگیری شده گردد تا انشاءا… در آینده نزدیک بتوانیم مژده خوبی به شهروندان عزیز بدهیم.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر لاهیجان به اجرای غیر اصولی جدولگذاری باند کندرو کمربندی اشاره وافزودند : باتوجه به پیگیری انجام شده و گزارشات موجود ، برخی مغازه داران مانع از اجرای صحیح جدولگذاری توسط پیمانکار مجری شدند که جا دارد شهرداری بصورت قانونی ورود کرده و اجرای پروژه بصورت اصولی انجام گیرد چرا که همین افراد که امروز مانع از اجرای صحیح جدولگذاری می شوند درآینده و به هنگام بارندگی به دلیل عدم رعایت کد ارتفاعی دچار مشکلات زیادی خواهند شد و شهرداری نباید به دلیل عدم رعایت این موضوع از سوی برخی افراد ، پروژه خود را غیر اصولی اجرا کند .
وی در ادامه اظهار داشت : با توجه به کارشناسی صورت گرفته در خصوص وصول عوارض قانونی شهرداری ، متأسفانه هم اکنون تعداد زیادی مغازه ها در سطح شهر مشغول فعالیت کسبی هستند در حالیکه ساختمان های مورد نظر بصورت تخلف ساختمانی تبدیل به تجاری شده اند و پرونده آنان به کمیسیون ماده صد نرفته است و علاوه برآن هیچ گونه عوارض نوسازی و صنفی نیز پرداخت نمی کنند. وی در همین خصوص خواستار اقدام جدی شهرداری بمنظور جلوگیری از تضییع حق وحقوق شهر و شهروندان شدند .

 

حجت طیران در بیست و هفتمین جلسه شورای شهر ضمن تسلیت اربعین حسینی و آرزوی قبولی عزاداری همه عزیزان ، شهادت سروان حسن پاینده را به همه غیورمردان ایران اسلامی که با جان خود از امنیت و آسایش کشور دفاع می کنند ،تسلیت گفتند و فداکاری ایشان و همکارانشان را ارج نهادند . وی همچنین با گرامیداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از حضور پرشور همشهریان عزیز در راهپیمایی این روز تشکر و قدردانی نمودند .
دکتر حجت طیران با اشاره به اجرای پیاده راه حد فاصل میدان وحدت تا میدان انقلاب اظهار داشتند : با توجه به کد ارتفاعی خیابان بعد از اجرای بتن ریزی و سنگفرش ، به نظر میرسد سطح پیاده رو حاشیه خیابان پایین تر قرار گرفته و در صورت عدم تمهیدات لازم برای هدایت آبهای سطحی و حجم کم جوی آب ساخته شده، احتمال آبگرفتگی مغازه ها دور از انتظار نیست لذا کارشناسان شهرداری بمنظور جلوگیری از این موارد بررسی مجددی در این خصوص و زیرساخت های لازم دیگر این مسیر داشته باشند .
وی در ادامه به مشکل نیروهای شرکتی و همچنین کارکنانی که در گذشته در محل پارکینگ های شهرداری مشغول به کار بودند اشاره و افزودند : با توجه به حجم زیاد مطالبات این عزیزان ، شهرداری تمهیداتی به جهت رفع مشکل در نظر گیرد.