فرماندار سیاهکل گفت پدافند غیر عامل دفاع بدون سلاح و دفاعی پیشگیرانه است و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران به این مقوله بسیار مهم پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم مهندس رضا اسلامی ضمن تسلیت اربعین حسینی (ع) استقبال پرشور ملت بزرگ ایران در قالب پیاده روی و زیارت ائمه اطهار را یک شاخص در بین کشورها دانست .
وی افزود : به دلیل مواهب طبیعی باید جامع و حساس باشیم و قبل از هرگونه خسارتی نسبت به پیشگیری آن اقدام شود .
رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان متذکر شد : در مسائل اقتصادی باید فارغ از هرگونه مسائل جناحی و سیاسی در پیشبرد امور اقتصادی باید از پدافند غیرعامل استفاده گردد و در این مسیر به فکر منافع ملی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم که در این دنیای پر اشوب موضوع جنگ بین کشورها را نمی توان نادیده گرفت و دولت ها در طول تاریخ بخش قابل ملاحظه ای از زمان را صرف جنگ و دفاع از کشور خود می نمایند.
فرماندار سیاهکل پیاده روی خانوادگی که در هفته تربیت بدنی و ورزش صورت گرفت را نوعی پدافند غیرعامل توصیف و آن را در راستای پیشگیری از بسیاری از مشکلات و نوعی ایجاد وفاق و همدلی دانست که می تواند از بروز ناهنجاری جلوگیری نماید.
مهندس اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن حملات وحشیانه عربستان سعودی به مردم مظلوم یمن و قتل جمال خاشقچی این اقدامات را افکار قرون وسطایی کشوری دانست که با بمب و موشک به جان یک کشور کوچک و بدون امکانات افتاده است توصیف کرد و امنیت و اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یاد آور و از مدیران شهرستان خواست با جدیت پیگیر پدافند غیرعامل باشند.
فرماندار سیاهکل تشکیل جلسات بصورت هر دو هفته یکبار در سطح شهرستان در سال کشاورزی ۹۷-۹۶ برای پیشگیری از تنش آبی را یک موضوع پدافند غیرعامل که به شکوفایی اقتصاد شهرستان کمک شایانی نمود عنوان و آن را بسیار مفید برای شهرستان دانست که باعث شد تنها شهرستانی باشیم که با کمترین مشکل تنش آبی در سطح استان سال کشاورزی را بخوبی پشت سر بگذاریم .
فرماندار سیاهکل در پایان به برنامه های هفته پدافند غیر عامل در سطح شهرستان اشاره و آن را آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه توصیف و از تمامی مدیران و پرسنل ادارات شهرستان خواست در این برنامه ها بصورت فعال شرکت داشته باشند.