عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می گوید دولت نهایت تا روز شنبه وزرای پیشنهادی را برای کسب رای اعتماد معرفی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم، اسدالله عباسی ، در خصوص معرفی وزرای پیشنهادی اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: هنوز مشخص نیست چه زمانی وزرای پیشنهادی از سوی دولت به مجلس معرفی می شود، بنا بر این بود که ۲ هفته قبل معرفی صورت گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس ادامه داد: در هر صورت خوشایند نیست که وزاتخانه های مهم بلاتکلیف بمانند، انتظار می رفت که اسامی وزرا این به مجلس اعلام شود، نهایتا تا شنبه دولت اگر وزرا را معرفی کند مجلس طبق زمان بندی قانون می تواند صلاحیت ها را بررسی کند.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: اگر دیرتر از شنبه اسامی وزرای پیشنهادی به مجلس اعلام شود به دلیل مراسم اربعین و نبود زمان قانونی برای بررسی، جلسه رای اعتماد وزرای بعد از اربعین تشکیل می شود.

وی با اشاره به آیین نامه داخلی مجلس گفت: طبق قانون باید صلاحیت، سوابق و تحصیلات وزرای پیشنهادی در کمیسیون و فراکسیون ها بررسی و سپس در صحن علنی رای اعتماد از نمایندگان اخذ شود.

مجلس آمادگی بررسی صلاحیت وزرا را داشت

عباسی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به این موضوع که گفته شده بود مجلس در تماس تلفنی از دولت خواسته است معرفی وزرا را به تاخیر بیاندازد، اظهار داشت: این گونه نیست، ما در نشست هیات رئیسه به ریاست دکتر لاریحانی تصمیم گرفتیم و تصویب کردیم در صورتی که دولت آمادگی اعلام وزرای پیشنهادی را داشته باشد، تعطیلات مجلس لغو شود.

این نمایند مجلس عنوان کرد: نمایندگان در این زمینه همکاری می کردند و تعداد انگشت شماری از همکاران برنامه از پیش تعیین شده داشتند که می توانستند آن را جابجا کنند، اینکه توپ را به زمین مجلس بیاندازند کار صحیحی نیست و غیر منصفانه است، بنده این تماس را رد می کنم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس آمادگی داشت در صورت اعلام وزرای پیشنهادی هفته تعطیلات را لغو و صلاحیت وزرا را بررسی کند