نخستین جلسه شورای ورزشی لاهیجان با حضور روسای هیئت های ورزشی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، نخستین جلسه شورای ورزشی شهرستان لاهیجان با حضور روسای هیئت های ورزشی شهرستان و به ریاست معاون عمرانی فرمانداری لاهیجان برگزار شد

در این جلسه ، رضا مودبی رئیس اداره ورزش و جوانان لاهیجان گفت : این شهر براساس جایگاه توسعه یافتگی امکان ورزشی در گیلان رتبه دوازدهم را داراست که نشان از این دارد که گه مقدار با کمبود فضای ورزشی مواجه هستیم . در لاهیجان ۲۲ مکان ورزشی متعلق به اداره ورزش و جوانان ، ۲۲ مکان متعلق به سایر ارگانهاست . لاهیجان با داشتن ۶۱ باشگاه ورزشی دارای حدودا هفت هزار ورزشکار سازمان یافته براساس آخرین آمار تا پایان سال ۹۶ است .

وی افزود با توجه به شاخص های توسعه ورزش  که عبارت است از ورزشکاران سازمان یافته ، آمار قهرمانان ملی و فراملی و برگزاری مسابقات مختلف ورزشی ، لاهیجان در بعد همگانی جزو شهرهای تراز اول گیلان و حتی کشور است اما در ورزش قهرمانی اصلا ججایگاه مناسبی ندارد .

رئیس اداره ورزش و جوانان لاهیجان ادامه داد با رویکرد  جدیدی که در اداره بوجود آمده بر سه پایه استوار شده است: توسعه ورزش قهرمانی و تخصصی کردن فضاهای ورزشی برای افزایش قهرمانان ، توسعه ورزش همگانی و استفاده از پتانسیل های سایرارگان ها برای ورزش همگانی ، توجه به امور جوانان که از شاخص های اصلی ورزش و جوانان محسوب میشود .

مودبی همچنین گفت در لاهیجان فقط ۵ سمن فعال داریم که بخش جوانان فقعالیت میکند . در بخش سازمان های مردم نهاد نتوانستیم جوانان را وارد کنیم .

وی ادامه داد در زیرساخت ها آمار نشان میدهد دچار مشکلات اساسی هستیم و باید با نگاه مثبتی که فرمانداری دارد بتوانی عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان لاهیجان در پایان اساسی ترین مشکلات ورزش لاهیجان را در کمبود فضاهای سرپوشیده و روباز ، نیاز به تعمیرات اساسی اماکن ورزش شهرستان و نبود اسپانسر مالی برای ورزش قهرمانی شهرستان دانست و گفت با توجه به این مشکلات امیدواریم با تلاش زیاد و برنامه ریزیهای انجام شده با کمک فرماندار ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل کاستی ها را جبران کنیم و به جایگاهی که حق لاهیجان است برسیم.

تعوض زود هنگام روسای اداره ورزش و جوانان ضعف اصلی ورزش لاهیجان

در ادامه جلسه آریا جهانگیری معاون امور عمرانی فرمانداری لاهیجان مهمترین مشکل ورزش لاهیجان را تعویض زود هنگام روسای اداره دانست و گفت در طول سه سال و نیم که معاون فرماندار هستیم چهار رییس اداره در ورزش و جوانان داشتیم که در سیستم مدیریتی منجر به ضعف است .

وی در ادامه گفت لاهیجان ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد ولی خروجی مناسبی نداریم .  ما همانند تیمی هستیم که بلدیم خوب بازی کنیم اما نمیتوانیم خودمان را پیدا کنیم و گل نمیزنیم .

جهانگیری در خصوص وضعیت اماکن ورزشی لاهیجان نیز گفت ما یکبار تختی را داشتیم و داریم دوباره آن را میسازیم و با شهرهایی که تا کنون مجموعه ای نداشته اند و در حال ساخت هستند تفاوت داریم.

معاون فرماندار لاهیجان همچنین از شهرداران و اعضای شوراهای شهر کنونی و سابق در خصوص ایجاد فضایی برای ورزش همگانی تشکر کرد.