حرف‌های نهفته در خاطرم را، به صورت چند سؤال مطرح می‌کنم، که مخاطبم جناب علوی هستند.

خارج از تمام حرف و حدیث‌هائی که درباره جلسه‌ی معارفه شهردار جدید شهر آستانه‌اشرفیه [مهندس دانش شکیب] خواندم و شنیدم و گذر کردن از همه‌ی مباحثی که می‌توان درباره‌ی این مراسم گفت و نوشت، در این مراسم که بیشتر از معارفه، انگار شبیه تجلیل از یک قهرمان ورزشی بود، مهمانان زیادی دعوت داشتند.
یکی از این مهمانان سید امیرحسین علوی – رئیس شورای کلان شهر رشت بود، که پشت تریبون هم رفتند و صحبت کردند.
پاراگراف کوتاهی از صحبت ایشان را که بر گرفته از رسانه‌هاست، در زیر می‌آورم؛
[ سید امیرحسین علوی – رئیس‌ شورای ‌شهر رشت در آئین معارفه‌ی شهردار جدید آستانه‌اشرفیه – اظهار امیدواری کرد؛ با تمام توان و انگیزه و هر چیزی که از توان مجموعه مدیریتی شهری رشت و شورای ‌اسلامی بر بیاید در خدمت آستانه قرار خواهد داد و کمک خواهد کرد به اندازه بضاعت مدیریت شهری رشت، آستانه‌اشرفیه بتواند مسیر توسعه و پیشرفت را در همه‌ی حوزه‌ها طی کند. ]

بعد از این مقدمه، صحبتی کوتاه با جناب آقای علوی؛

جناب آقای علوی، نمی‌دانم هدف از دعوت شما به این مراسم چه بود؟؟ مهمان ویژه‌ی مراسم بودید، یا آمده بودید با تعریف و تمجید از مهندس دانش‌شکیب، دین خود را به ایشان ادا کنید !!؟
حرف‌های نهفته در خاطرم را، به صورت چند سؤال مطرح می‌کنم، که مخاطبم جناب علوی هستند.

۱- جناب علوی، توان مدیریتی مجموعه شورای هر شهر، برای همان شهر به کار گرفته می‌شود.
اعضاء شوراها، رای مردم هر شهر را که کسب کرده‌اند، باید تمام تلاش خود را برای آبادانی و به سامان رساندن اوضاع شهر انتخابیه خود به کار گیرند. و این باور کردنی نیست که منتخب یک شهر، در شهر دیگر قول مساعدت و همکاری دهد، غیر از آن‌که پشت این عمل، هدفی دیگر باشد !!

۲- سید امیرحسین خان علوی، شما رئیس شورای کلان شهری هستید، که از ابتدای شروع به کار این شورا، مشکلات و حواشی این شورا، واکنش رسانه‌ای استانی و حتّی سراسری زیادی داشته‌است. زمانی که شما این صحبت‌ها را در آستانه‌اشرفیه بیان می‌کردید، دو ماه هست که رشت شهردار ندارد و مدیریت شهری این کلان شهر، سرپرست موقت دارد. بهتر نیست شما به فکر شهر خودتان باشید، و دست از سر ما و شهر دوست داشتنی ما بردارید و برای آن نسخه نپیچید !!؟

۳- آقای علوی – با تمام نقدی که به شورای شهر شهرم، آستانه‌اشرفیه دارم، ولی باید این را عنوان کنم که تک تک این اعضاء را یک سر و گردن، از حضرت‌عالی بالاتر می‌بینم. مطمئن باشید که با درایت می‌توانند آستانه را به مسیر توسعه و پیشرفت هدایت کنند و احتیاج به کمک حضرت‌عالی و هم فکران شما نخواهند داشت.
بهتر نیست که توان مجموعه مدیریتی شهری رشت و شورا را برای پیشرفت بیشتر شهر رشت استفاده کنید و این انگیزه را برای مردم شرافتمند شهر رشت، که به شما امید بستند، بکار بگیرید تا شادی را به رشتوندان باز گردانید، واقعاً این‌گونه بهتر نیست ؟؟

۴- و حرف آخر؛
جناب علوی بزرگوار، مردم آستانه‌اشرفیه مردم مهمان‌نوازی هستند، و مهمان‌شان را بر روی سر می‌نشانند، ولی مهمانی که بخواهد در امور شهری‌شان دخالت کند و جوری عنوان کند که انگار مسئولین شهری آن‌ها نا کارامد هستند را نخواهد بخشید و در یاد شان، بر اسم او قلم سیاه خواهند کشید، پس اگر زین پس جائی به عنوان مهمان دعوت شدید، لطفاً حرمت میزبان را حفظ کنید.
و این را هم بدانید که مردم شریف آستانه‌اشرفیه برای هر انتخاباتی از حوزه‌ی انتخابیه خود، بیرون نخواهند رفت، پس برای انتخابات مجلس بر روی مردم شرافتمند شهرم، حساب باز نکنید !!

عزّت زیاد
در پناه ایزد منّان، موفق باشید.

حسن جهانچی
یکی از شهروندان شهر علم و ادب گیلان سرسبز – آستانه اشرفیه
و عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام استان گیلان

  • نویسنده : حسن جهانچی