رئیس پلیس راهور ناجا گفت:‌8 درصد جان باختگان حوادث رانندگی کودکان هستند و بر این اساس در صددیم تا استفاده از صندلی کودک در خودروها اجباری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه همایش یادبود قربانیان سوانح ترافیکی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اقدامات برای ارتقاء فرهنگ ترافیک در پیشگیری از حوادث جاده‌ای پویش‌های مردمی است؛ و در صدد هستیم برای آگاه سازی و از بین بردن زمینه‌های پرخطر ترافیک از این پویش بهره ببریم.

رئیس پلیس راهور ناجا به آمار جان باختگان و مصدومان حوادث رانندگی پرداخت و گفت: بنا بر آمار پزشکی قانونی از سال ۱۳۸۴ تا کنون ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته و مجروح شدند که در این بین ۲۷۷ هزار نفر جان باخته‌اند؛ آمار کشته‌ها در سال گذشته به ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر رسید.

این مقام ارشد راهور ناجا به کودکان اشاره و اعلام کرد: یک از قشرها که بیشترین صدمه در تصادفات رانندگی را می‌بینند، کودکان و طبق آمار ۸ درصد جان باختگان کودکان هستند؛ یکی از موضوعات مهمی که با هماهنگی دستگاه‌ها در صدد پیگیری آن هستیم آن است که استفاده از صندلی کودک اجباری شود؛ از خودروسازان نیز درخواست کرده‌ایم که جایی برای صندلی کودک تعبیه کنند.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص نقش اتوبوس‌ها و کامیون‌ها در تصادفات،‌گفت: امروز بیشترین جابجایی‌ها توسط خودروهای شخصی انجام شده و می‌توان گفت بیشترین نقش را سواری‌ها در تردد در جاده‌ها دارند و سهم کامیون و اتوبوس به نسبت فراوانی سواری و خودروهای شخصی کمتر است.

سردار مهری به وجود ۳هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌ها پرداخت و افزود:‌حدود ۲ هزار نقطه حادثه خیز در اطراف شهرهاست.

رئیس پلیس راهور ناجا به شعار پویش مردمی دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: با احتیاط می‌رانم شعار این پویش است و امیدواریم این پویش در ارتقاء فرهنگ ترافیکی نقش مؤثر داشته باشد.