سرپرست فرمانداری لاهیجان با اشاره به پیش بینی ها در خصوص بارش شدید باران در عصر روز جمعه 13/07/97 بر لزوم آمادگی کامل اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، امیر جانبازی صبح امروز در جلسه ی مدیریت بحران شهرستان لاهیجان گفت: با توجه به اخطاریه هواشناسی گیلان مبنی بر بارش شدید باران در شهرستان و آبگرفتگی، همه اعضای ستاد مدیریت بحران باید در حالت آماده باش باشند.

وی با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم در جهت کاهش خسارات احتمالی در مواقع بروز بحران از سوی دستگاه های ذیربط، از ادارات شهرستان لاهیجان خواست: با بسیج تمامی امکانات و تجهیزات خود، آمادگی خود را جهت مقابله با بروز هر گونه بحران حفظ نمایند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان با تاکید بر اینکه آموزش، رکن اساسی مدیریت بحران است، افزود: ستاد بحران شهرستان بروشورهایی جهت آموزش و آمادگی مردم در مواقع خاص و بحرانی تهییه و تدوین نمایند.

وی در پایان به حضور و بروز تشکل های مردم نهاد در چرخه مدیریت بحران اشاره کرد و افزود: نقش سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت بحران غیرقابل انکار بوده و دستگاه ها باید بیشتر از این ظرفیت‌ها استفاده نمایند.