همزمان با هفتم مهر روز آتش نشانی، زنگ آتش نشانی و ایمنی در دبستان تربیت لاهیجان نواخته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، با حضور مسعود کاظمی شهردار، فرداد جنابی رییس شورا و اعضای شورای اسلامی شهر، محمد رحمتی رییس اداره آموزش و پرورش ومدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان آتش نشانی و آتش نشانان شهرداری لاهیجان زنگ آتش نشانی و ایمنی در دبستان تربیت لاهیجان نواخته شد.
مسعود کاظمی شهردار لاهیجان در این مراسم ضمن اظهار خوشحالی به جهت حضور در جمع آینده سازان کشورمان گفت: هفتم مهر ماه روزی است که برای تقدیر از رشادت‌های آتش نشانان به عنوان روز ملی آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است.
وی با بیان اینکه آتش نشانان ، سربازان بی ادعایی هستند که جان در طبق اخلاص نهاده و در سخت ترین شرایط برای نجات هم نوعان تلاش می کنند، اضافه کرد: روز آتش نشان روز تجلیل و پاسداشت جایگاه مردانی است از جنس ایثار، شهامت و شهادت، فرشته های نجات که آتش عشق خدمت به مردم در وجودشان زبانه می کشد تا آتش سوزان و سوزنده حوادث را خاموش کنند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان و همکاران پیشکسوت و درگذشته افزود: آتش نشانی شغل نیست،بلکه عشق است و تشکر و سپاس از انسان هایی که ایثارگرانه جان خود را به مخاطره می اندازند تا صحت و سلامت را برای هم وطنان خود به ارمغان آورند، کاری بس سخت است.

 


جواد نجار تمیزکار سخنگو و عضو شورای اسلامی شهر لاهیجان هم در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان گفت: آتش نشانی یکی از شغل های سخت و حساس می باشد که همکاران این مجموعه با عشق و تلاش همواره در راه خدمت به مردم هستند.
وی اضافه کرد: آموزش رده های سنی پایه و دبستان یکی از بهترین راهها برای فرهنگ سازی مواجهه با حوادث می باشد.
نواختن زنگ آتش نشانی و ایمنی توسط شهردار لاهیجان و رییس اداره آموزش و پرورش و اجرای گروه سرود دبستان تربیت و بازدید از نمایشگاه وسایل آتش نشانی از دیگر برنامه های روز آتش نشانی در لاهیجان بود.