عضو‌ کمیسیون بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی مجلس گفت:‌ برخی از شرکت‌های بیمه‌ای اخیراً از جایگاه خود سوءاستفاده کرده و به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، دکتر ذبیح نیکفر در گفتگویی گفت : در شرایط حساس کنونی برخی از شرکت‌های بیمه‌ای از جایگاه خود سوءاستفاده کرده و به بهانه‌های مختلف از ارائه خدمات لازم به مردم امتناع و نسبت به انجام تعهدات قانونی و سازمانی خودداری به‌عمل می‌آورند.

عضو‌ کمیسیون بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی مجلس با انتقاد از این رویه برخی شرکت‌های بیمه‌ای عنوان کرد:‌ خارج کردن و حذف ناگهانی برخی از داروها و اقلام پرمصرف مردم از لیست بیمه یکی از این اقدامات و تصمیمات نابه‌جا است که متولیان امر برای آن باید فکری بکنند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس عدم پوشش مناسب بیمه‌ای برای خانواده‌های شهدا را از دیگر اقدامات ناصحیح بعضی از شرکت‌های بیمه‌ای اعلام کرد و افزود:‌ خودداری کردن از پرداخت حق بیمه این قشر از جامعه از سوی برخی شرکت‌های بیمه‌ای به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

نیکفر از برگزاری جلسات متعدد در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و با حضور وزرای مربوطه سخن گفت و ابراز داشت:‌ در این نشست‌ها مسئولان حوزه غذا و دار‌و، صاحبان بخش داروسازی و وزیر بهداشت و درمان آخرین راهکارهای عملی برای کنترل بازار دارو را بررسی کردند.

وی عدم پرداخت مطالبات شرکت‌های بیمه‌ای را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ در صورت ادامه این روند و عدم تخصیص اعتبارات و بودجه لازم برای پرداخت این وجوه،‌ شرکت‌های بیمه‌ای قادر به انجام فعالیت‌های خود در جهت برآورد و تأمین نیازهای دارویی بازار کشور نیستند.

نیکفر مهم‌ترین بحث در حوزه سلامت را اعمال پایش و نظارت‌های دقیق دانست و عنوان کرد:‌ به اعتقاد بنده اگر نظارت کافی به نحوه ورود انواع داروها به داخل کشور و رهگیری آن تا زمانی که به دست مصرف کننده می‌رسد اعمال شود مشکلی در حوزه تأمین دارو رخ نمی‌دهد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس به تصمیم دولت آمریکا برای اعمال شدیدترین نوع تحریم‌ها علیه کشورمان اشاره کرد و افزود:‌ در صورت بها دادن و حمایت از شرکت‌های تولید دارو در داخل کشور می‌توانیم از شرایط بسیار سخت تحریم‌های همه‌جانبه به سلامت عبور کنیم.

  • منبع خبر : تسنیم