از سوی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۳۰ میلیارد ریال اعتبار از محل قیر رایگان به طرح های هادی شهرستان های لاهیجان و سیاهکل اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری نحلیلی ابریشم ، محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن روز پنجشنبه در جلسه ای در فرمانداری لاهیجان اظهار داشت: برای جبران عقب ماندگی شاخص های بخش آسفالت و راه های روستایی در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل، ۱۵ میلیارد ریال از محل قیر رایگان به لاهیجان و ۱۰ میلیارد ریال به سیاهکل اختصاص می یابد.
وی همچنین در این جلسه قول پرداخت پنج میلیارد ریال علاوه بر این مبلغ برای اجرای طرح های هادی به شهرستان لاهیجان را داد و افزود: این مبالغ از اعتبارات کشور به این دو شهرستان پرداخت تا در زمینه زیرساخت راه و آسفالت روستایی هزینه شود .
شامل ادامه داد: طی تفاهمنامه‌ای بین استانداری گیلان، بنیاد مسکن و سازمان ثبت اسناد و املاک قرار بر این شد که صدور سند روستایی در گیلان سرعت بیشتری یابد.
سرپرست فرمانداری لاهیجان نیز در این جلسه گفت: سه روستا شهرستان لاهیجان که طرح هادی در آنها به خوبی اجرا شده ، به عنوان روستاهای شاخص انتخاب شدند تا بتوان طرح های بیشتری را در آنها اجرا کرد.
امیر جانبازی افزود: ۲۲ روستا در بخش مرکزی و ۲۱ روستا در بخش رودبنه در بازنگری طرح هادی قرار دارند که روند اجرای این طرح‌ها با اعتبارات شهرستانی و استانی به ۱۱درصد رسیده و برای اتمام آن نیاز به نگاه ویژه کشوری است.

  • منبع خبر : ایرنا