کاخ سفید از دیدار مشاور امنیت ملی ترامپ با سفیر ترکیه در واشنگتن درباره روابط دوجانبه و همچنین موضوع کشیش آمریکایی خبر داد.

 کاخ سفید در بیانیه ای از دیدار جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا با سفیر ترکیه در واشنگتن درباره موضوع کشیش بازداشت شده آمریکایی در آنکارا خبر داد.

کاخ سفید در بیانیه خود گفته است که این دیدار به درخواست سرار کیلیچ سفیر ترکیه  روز دوشنبه در محل کاخ سفید انجام شده است.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید میگوید که در این دیدار درباره آندرو برانسون کشیش آمریکایی که توسط دولت ترکیه اخیرا بازداشت شده است و همچنین روابط دوجانبه بحث و گفتگو شده است.

روابط میان آنکارا و واشنگتن از مدتها قبل بر سر عدم استرداد فتح الله گولن طراح کودتای سال ۲۰۱۵، مسائل اقتصادی از جمله اعمال تعرفه‌های آمریکا علیه ترکیه و همچنین موضوع بازداشت کشیش آمریکایی توسط ترکیه و عدم تحویل وی دچار تنش شده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه طی روزهای گذشته با انتقاد شدید از سیاستهای آمریکا، ترامپ را به آغاز جنگ اقتصادی برای تضعیف اقتصاد این کشور متهم کرده است.

وی روز دوشنبه در جمع سفرای این کشور در آنکارا با اشاره به اینکه آمریکا متحد این کشور در ناتو است ترامپ را به خنجر زدن از پشت به ترکیه متهم کرد.