نماینده ولایت «قندهار» در پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از افزایش تلفات نیروهای امنیتی این کشور در حمله مخالفان مسلح، اظهارداشت که روزانه حدود ۱۰۰ نفر از نیروهای امنیتی کشته می‌شوند.

«عبدالرحیم ایوبی» نماینده ولایت قندهار در نشست عمومی پارلمان افغانستان گفت که روزانه ۱۰۰ نفر از نظامیان افغان کشته می‌شوند، وزارت دفاع و وزارت کشور افغانستان به کشتارگاه نیروهای امنیتی تبدیل شده‌ است.

به گزارش «یاش»، «علی اکبر قاسمی» نماینده ولایت «غزنی» نیز با ابراز نگرانی از افزایش نامنی در این ولایت اظهارداشت که شمار تلفات نیروهای امنیتی در غزنی بیشتر از دیگر ولایت‌های افغانستان است.

گفتنی است که نمایندگان پارلمان افغانستان بدلیل وخامت اوضاع امنیتی این کشور، «معصوم استانکزی» رئیس امنیت ملی، «طارق شاه بهرامی» وزیر دفاع و «ویس احمد برمک» وزیر کشور افغانستان را برای پاسخگویی در این باره به پارلمان فراخوانده بود اما این مسئولان در نشست روز گذشته پارلمان حاضر نشدند.

چندی پیش نیز سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفته بود که حملات طالبان در سال جاری در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش یافته و این تشدید تلفات نیروهای امنیتی را در پی داشته است.

وی افزود: در حال حاضر بطور میانگین روزانه ۵۰ نفر از نیروهای امنیتی افغان کشته و یا زخمی می‌شوند.