45 نیروی راهدار استان گیلان در تلاش برای ریزش برداری محور مسدود اشکورات رودسر و نیز برقراری راه ارتباطی جایگزین در ارتفاعات صعب العبور این شهرستان می باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، مهندس نازک کار، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با اعلام این خبر گفت: در پی بارندگی و وقوع سیلاب که منجر به رانش زمین در محور فرعی اشکورات به قزوین در محل روستای کاکرودگردید، بلافاصله اکیپهای راهداری استان به محل اعزام شدندتا نسبت به ریزش برداری مسیر اقدام نمایند.

وی افزود: با توجه به حجم زیاد وفعال بودن رانش که بیش از ۴۰۰ متر از مسیر را در برگرفته، روند کار با کندی در حال انجام است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان همچنین افزود: تعداد ۱ اکیپ راهداری متشکل از ۲۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین راهداری و ۳۰نیروی راهدار در این محور بصورت شبانه روزی در حال فعالیت مستمر می باشند.

این مقام مسئول خاطر نشان نمود: همزمان با ریزش برداری ۲ اکیپ راهداری مجهز به ۶دستگاه ماشین آلات نیمه سنگین و سنگین و ۱۵ راهدار نیز در حال برقراری راه دسترسی جایگزین در دل کوههای صعب العبور اشکورات به طول ۶۰ کیلومتر در مسیر سی پل- جاده شوئیل به سمت آسمانرود برای ۷۰ روستا هستند که ارتباط آنها با وقوع سیلاب و رانش زمین در محل روستای کاکرود قطع شده است.