بخشدار رحیم‌آباد رودسر با اشاره به اینکه تاکنون هیچ‌کدام از مفقودان حادثه سیل در روستای کاکرود اشکورات رودسر پیدا نشده‌اند گفت:‌ گل و لای سه متری ‌ناشی از رانش زمین عملیات جست‌وجو را مختل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، منصور سعادت‌نژاد اظهار داشت:‌ سیل و رانش زمین در روستای کاکرود رحیم‌آباد اشکورات رودسر موجب تجمیع گل و لای بسیار زیادی در منطقه شده به همین خاطر جست‌و‌جوی مفقودان حادثه با کندی پیش می‌رود.

بخشدار رحیم‌آباد رودسر عنوان کرد:‌ حجم بارندگی و رانش زمین در منطقه کاکرود به حدی بوده است که گل‌ولای بودجود آمده در برخی نقاط به حدود سه متر هم می‌رسد به همین علت عملیات امدادرسانی و جست‌وجوی حادثه‌دیدگان تاکنون کند پیش رفته است.

وی خاطرنشان کرد:‌ جلسه مدیریت بحران با حضور استاندار گیلان و کلیه مدیران کل ادارات استان در منطقه برگزار شد که با دستورات صادر شده و تقسیم کارها به جز مشکل قطع راه دسترسی در حال حاضر برق و آب شرب مردم منطقه وصل شده است.

سعادت‌نژاد کشته شدن ۴ نفر را در این حادثه قطعی دانست و گفت:‌ به علت وسعت حادثه و طبق آنچه که از شواهد امر و بنا به گفته مردم محلی منطقه بر می‌آید احتمال افزایش آمار مفقودان و کشته‌شدگان حادثه سیل دیروز در منطقه کاکرود بسیار زیاد است.

بخشدار رحیم‌آباد رودسر مهم‌ترین مشکل فعلی مردم منطقه را تخریب راه دسترسی اعلام کرد و افزود:‌ راه جایگزینی برای تردد مردم انتخاب شده اما با توجه به وسعت تخریبی که در ‌مسیر اصلی رخ داده بازگشایی و ترمیم آن به زمان بسیار زیادی نیازمند است.